Kino

Zintegruj się. Przynajmniej filmowo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2014, 15:21
Autor: agdy

W środę (3 września) w lubelskim kinie Bajka zaczyna się dwudniowy, międzynarodowy festiwal filmowy. "Integracja. Ty i ja, to impreza organizowana po raz jedenasty. Wszystkie pokazy gratis.

W środę i w czwartek o godz. 11 zaczynają się festiwalowe pokazy tworzące imprezę, która jest organizowana po raz jedenasty.

Pierwszego dnia organizatorzy przygotowali cztery filmy:

"Życie tam”, reż. David Ellington, Wielka Brytania 2012 (24 min.) o niesłyszącym Billu Clintonie i jego poruszającym się na wózku ojcu, którzy są obserwatorami UFO.

"Maria” reż. Iina Hänninen, Finlandia 2013 (15 min.) o kobiecie, której idylliczne życie, rozpada się, gdy jej syn ginie w lesie.

"Nasza klątwa”, reż. Tomasz Śliwiński, Polska 2013 (27 min.). Osobista relacja reżysera, którego dziecko ma nieuleczalną chorobę Klątwą Ondyny (CCHS).

"Pieśn pasterza”, reż. Vahram Mkhitaryan, Polska/Armenia 2014 (30 min.). Dokument o niewidomy pasterzu i jego jedynaku, który zaczyna tracić wzrok.

Wszystkie filmy z audio-deskrypcją.

4 września na ekranie kina (ul. Radziszewskiego 8) "Powrót”, reż. Sylwia Michałowska, Polska 2013 (23 min.). Dokument o płetwonurku, który wraca do pływania po udarze.

Festiwal kończy pokaz dokumentu "Wielki udawacz” reż. Néstor Frenkel, Argentyna 2013 (75 min.). bohaterem jest René Lavand (na zdjęciu), światowej sławy iluzjonista, którego specjalizacją są karciane sztuczki. Lavand posługuje się wyłącznie lewą ręką, prawą stracił w wypadku jak miał dziewięciu lat.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: kino kino Bajka
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna