Kino

Życie belgijskiego koguta czyli Future Shorts w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lutego 2013, 18:56
Autor: (red)

 (Mat. org.)
(Mat. org.)

W poniedziałek (25 lutego) w Lublinie zimowa odsłona cyklu Future Shorts. Organizatorzy zapraszają na siedem krótkometrażowych filmów z całego świata.

- Będzie to specjalny program dostosowany tematycznie do aury panującej za oknem, mix siedmiu najlepszych filmów krótkometrażowych z całego świata. To bogaty zestaw tematów – od beznadziei, frustracji przez miłość, namiętność, wkraczanie w dorosłość i próbę zrozumienia cyklu życia – zapowiadają organizatorzy z Kinoteatru Projekt z Centrum Kultury.

- Będziemy podglądać życie belgijskiego koguta, odkryjemy przerażającą prawdę kryjącą się za amerykańskim logo, rozwiążemy problemy szwedzkiej pary i zmienimy pogląd na czeskie ptaki. Wśród szortów znajdą się m.in.: "We're Leaving”, nagrodzony przez Jury festiwalu w Woodstock, "Seeds of the Fall”, laureat Nagrody Publiczności w 2010 na Prague Short Film Festival dla nominowanego do Oskara reżysera Patrik'a Eklund'a czy "Fishing Without the Net” – fascynująca historia piratów z Somalii opowiedziana z ich własnej perspektywy."

Pokaz zorganizowano w Sali Widowiskowej (dawne Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5 w Lublinie).
Bilety są po 7/9 zł, w miejscu projekcji - na godzinę przed pokazem.

Program

Fishing Without Nets

Reż. Cutter Hodierne, Kenia/ 2010/ 17 min, Dramat
Historia piratów z Somalii opowiedziana z perspektywy Somalijczyków. Zwycięzca Grand Jury Prize na Sundance Film Festival.

Marcel, King of Tervuren

Reż: Tom Schroeder, USA /2012/ 6 min, Dokument-Animacja
Kogut o imieniu Marcel przetrwał już ptasią grypę, alkohol, pigułki nasenne oraz swojego syna Maxa. Pomimo faktu, że nie widzi na jedno oko, cały czas pozostaje Królem Teruvern. Grecka tragedia w wykonaniu belgijskich kogutów. Film znalazł się w selekcji konkursowej do Sundance Film Festival 2013.

We‘re Leasing

Reż: Zachary Treitz, USA /2011/12 min
future_shorts_lublinRusty i Veronica muszą wyprowadzić się z domu i spróbować znaleźć nowe miejsce do życia razem ze swoim nastoletnim aligatorem Chopper'em. Film We're Leaving to spojrzenie kamerą na życie pary szukającej szczęścia we współczesnym, nieczułym świecie. Laureat Jury Prize na Woodstock Film Festival oraz Honorable Mention na Philadelphia Film Festival.

The S from Hell

Reż: Rodney Ascher, USA /2010/9 min, Dokument, Horror
Krótki paradokument o najstraszniejszym symbolu korporacyjnym w historii-logo Screen Gems z 1964 roku, znanym także jako ‘The S From Hell.' Zbudowany na podstawie wywiadów z ludźmi, którzy przeżyli w dzieciństwie spotkanie z logotypem wyświetlanym podczas programów telewizyjnych takich jak “Bewitched” czy “The Monkees”, film ten opowiada ich przeżycia za pomocą m. in. animacji czy znalezionych, nie wyświetlonych nigdy materiałów filmowych.

Candy Girl

Reż: Lucy Luscombe, UK/ 2012/3 min, Teledysk
Surrealistyczny film krótkometrażowy, w którym młoda gimnastyczka podczas zawodów zaczyna inaczej postrzegać świat. Candy Girl zgłębia przejście jakiego dokonujemy między okresem idealistycznego dzieciństwa a trochę bardziej mrocznym światem dorastania. Zwycięzca Underwire Festival za wyjątkową pracę dla twórcy w wieku 15 – 25, wspierany przez BFI Future Film.

Lovebirds

Reż: Brian Lye, Czechy/ 2010/7 min, Komedia, Romans
Love Birds to krótki film ukazujący ludzi zachowujących się jak ptaki. Męski i żeński ptak spotykają się i zakochują. Pojawia się jajko i wszystko dzieje się szczęśliwie w gnieździe, do momentu kiedy miłość pary zostanie przetestowana przez pukający do drzwi los. Zabawna historia miłosna, która odzwierciedla podobieństwa między ptasim a ludzkim życiem. Film uzyskał wyróżnienie Best Film na Primavera Film Festival w Sydney.

Slintage (Seeds of the Fall)

Reż: Patrik Eklund, Szwecja/ 2009/18 min, Komediodramat
Para w średnim wieku, Rolf i Eva, żyją w beznamiętnym związku. Rozeszli się i zużyli a w wyniku tego, Ewa zaczyna być seksualnie sfrustrowana. Jednej nocy próbuje uwieść Rolf'a. On ją jednak odrzuca ale wtedy dzieje się coś, co zmieni ich związek na zawsze. Film uzyskał Special Jury Mention oraz Nagrodę Publiczności w 2010 na Prague Short Film Festival dla nominowanego do Oskara reżysera Patrik'a Eklund'a.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna