Kino

„Życie jest piękne” w Centrum Kultury

Dodano: 29 lutego 2016, 12:32
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Życie jest piękne"
fot. kadr z filmu "Życie jest piękne"

Centrum Kultury zaprasza na kolejne filmowe seanse nawiązujące do spektaklu Teatru Provisorium „Punkt Zero: Łaskawe”. W czwartek, 3 marca, o godz. 19 zobaczymy niezwykły film Roberta Benigniego „Życie jest piękne”.

Niezwykle zabawna i mądra opowieść o miłości, przyjaźni i o tym, że nawet w najgorszych czasach możemy sprawić, że życie jest piękne. Sympatyczny, lecz niezamożny Guido zakochuje się w pięknej Dorze. Pochodząca z bogatej rodziny, zaręczona z gruboskórnym urzędnikiem dziewczyna jest dla niego nieosiągalna. By zwrócić na siebie jej uwagę, mężczyzna wprowadza w życie najbardziej szalone pomysły. Gdy w końcu mu się to udaje, szczęście bohaterów burzy wybuch wojny. By oszczędzić swoim bliskim wojennego koszmaru, Guido ponownie wykorzystuje swoją wyobraźnię i poczucie humoru.

Dzieło włoskiego aktora i reżysera Roberta Benigniego uchodzi za prawdziwy fenomen. Chyba nikt nie sądził, że w tak ciepły sposób będzie można opowiedzieć o tragedii, jaką był Holocaust, że z filmu o takim temacie będzie można wysnuć wniosek, że życie jest piękne. A jednak, powstał jeden z najważniejszych filmów końca XX wieku. Obraz zdobył aż 3 Oscary, nagrodę BAFTA, Cezara i wiele innych nagród.

Bilety na film kosztują 5/8 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna