Koncerty

Alchemia Blues Rock Jam Band

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 marca 2011, 17:59

Paweł Stryczniewicz gra <br />
na perkusji w Alchemii
Paweł Stryczniewicz gra
na perkusji w Alchemii

Grają rocka. Nagrali kilka płyt, a ich muzyka trafiła w ubiegłym roku do filmu. Teraz pracują nad nowym materiałem. Zagrają w Rider's Pub w sobotę, 26 marca, o godzinie 19.30. Wstęp wolny

Alchemia Blues Rock Jam Band powstała dziesięć lat temu. Kapela tworzy okołorockowe dźwięki, dodając czasami psychodelicznego art rocka. Słychać też starego, dobrego bluesa, ale nie uciekają od jazowych i... funkowych inspiracji.

Każdy ich koncert to niepowtarzalny występ. Pięciu panów dokłada do każdego z utworów własne "ja”. Ich muzyka wyróżnia się także poetyckimi tekstami. Ich autorem jest Marcin Babicz. – Piszę teksty o pozytywnych emocjach. Staram się wplatać w to najróżniejsze wartości: odwagę, empatię, poświęcenie. Przekazuję to, co w człowieku jest dobre – mówi autor. – Oczywiście, zdarzają mi się również teksty mówiące o tym, że nie zawsze jest łatwo.

Utwór pt. "Inka” trafił na antenę radia RMF Muzzo. Piosenka osnuta jest na historii Danuty Siedzikówny (ps. "Inka”), 17-letniej sanitariuszki oddziału majora Szendzielarza. Dziewczyna została skazana na śmierć. – W tekście tej piosenki nie ma o tym ani słowa. Mówię raczej o tym, że dziewczyna nie chce opuszczać rodzinnych stron, ale musi to zrobić, bo nie ma wyboru. Nie narzucam jednak interpretacji. Nie każdy, kto słucha naszych piosenek, musi o tym wiedzieć, bo może dopisać do tego inną historię – wyjaśnia Marcin Babicz.

Alchemia jest zrzeszona w Polskim Stowarzyszeniu Bluesowym. Muzyka kapeli trafiła do filmu "Od Unii do Unii” (WFDiF i UM Lublin, 2009). Muzycy wystąpi m.in. na festiwalach: poświeconym Ryśkowi Riedlowi, I Warsaw Blues Rock Jazz Festiwal w Hybrydach. Kapela występuje w składzie: Piotr Kiliański (klawisze), Paweł Stryczniewicz (perkusja), Piotr Sprawka (gitara), Adrian Czyżewski (skrzypce), Grzegorz Kozłowski (bas), Dorota Fijuth (wokal).

JOAN

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna