Koncerty

Alda Dizdari w Filharmonii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lutego 2011, 15:41
Autor: Kmo

W piątek (18 lutego) o godz. 19 w sali koncertowej Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie odbedzie się koncert symfoniczny Orkiestry PFL, która poprowadzi Oleg Arapi. Solistka koncertu będzie Alda Dizdari.

W programie: K. Laro – Uwertura z filmu "Liberta o la morte”, F. Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64, P. Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64.

Oleg Arapi jest dyrektorem artystycznym i dyrygentem Narodowej Orkiestry Albańskiego Radia i Telewizji. Kierował wieloma europejskimi prestiżowymi orkiestrami, takimi jak: La Scala, Scala Filarmonica, Orchestra Mozart w Bolonii, Haydn Bolzano, Orchestra di Parma teatru Regio. Prowadził koncerty w wielu prestiżowych ośrodkach muzycznych.

Alda Dizdari to wybitna skrzypaczka o niezwykłym spectrum umiejętności. Wspaniałe wykonanie Koncertu skrzypcowego Sibeliusa w Katedrze w Canterbury w roku 2008 wprowadziło ją na estrady światowe. Występowała jako solistka (z towarzyszeniem orkiestry) w salach koncertowych, cieszących się największą światową renomą. Z własnym recitalem zadebiutowała w Londynie. Znana jest melomanom na całym świecie.

Alda Dizdari gra na skrzypcach G.B.Ceruti, Cremona 1791, zakupionych specjalnie dla niej przez prywatnego sponsora, smyczkiem Dominique Peccatte wypożyczonym od Stradivari Trust.
Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Lubelskiej w cenie od 25zł do 40zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna