Koncerty

Biblioteczny wtorek z muzyką klasyczną

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 czerwca 2010, 10:57

Kolejna odsłona "Bibliotecznych wtorków z muzyką klasyczną” odbędzie się 8 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie.

"Biblioteczne wtorki z muzyką klasyczną” to cykl, który jest wspólnym przedsięwzięciem Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, mającym na celu przybliżyć dzieciom, młodzieży i wszystkim zainteresowanym postaci i dzieła wybitnych twórców, głównie klasycznych.

W szczególności chodzi o tych kompozytorów, których okrągłe rocznice urodzin lub śmierci przypadają na 2010 rok. To Fryderyk Chopin (200. rocznica urodzin) i Henryk Wieniawski (130. rocznica śmierci).

Opiekę merytoryczną nad "Bibliotecznymi wtorkami z muzyką klasyczną” sprawuje Iwona Siedlaczek, muzykolog, nauczyciel w klasie skrzypiec i krytyk muzyczny. Ona też każdorazowo wprowadza słuchaczy w temat.

Najnowsze wydanie cyklu zostało zatytułowane "Dzień Dziecka z muzyką klasyczną dla dzieci. Koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej dedykowany przedszkolakom”.

Początek o godz. 13. Miejsce: Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, ul. Hempla 5 (pierwsze piętro).

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna