Koncerty

Chopin gratis w Filharmonii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2010, 14:12

We wtorek (14.12) po mieście będzie jeździł londyński autobus. To w nim i w kasie filharmonii dostaniesz zaproszenie na środowy koncert. W programie utwory Fryderyka Chopina.

W czterech miasta Polski (oprócz Lublina na tej liście jest Warszawa, Rzeszów i Łódź) wystąpią uczestnicy tegorocznego, XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.

Mecenasem całego projektu, który ma być wkładem w obchody Roku Chopinowskiego 2010 jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Dzięki temu słuchacze nie muszą płacić za wysłuchanie recitalu Marka Brachy.

Marek Bracha pochodzi z Warszawy, zaczął uczyć się grac na fortepianie gdy miał 7 lat. Ma za sobą studia pianistyczne w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie jest na roku dyplomowym tej uczelni, gdzie pracuje pod kierunkiem Alicji Palety-Bugaj oraz Joanny Ławrynowicz.Od 2008 roku Marek Bracha jest również studentem Kevina Kennera w Royal College of Music w Londynie.
Młody pianista, którego usłyszymy 15 grudnia w lubelskiej filharmonii koncertuje w Polsce i za granicą, bierze udział w wielu festiwalach muzycznych. Reprezentował Polskę na międzynarodowej wystawie "EXPO 2000” w Hannoverze i "EXPO 2005” w Aichi w Japonii. W zeszłym roku był stypendystą St Marylebone Educational Foundation w Londynie.

W październiku tego roku znalazł się w grupie czterech pianistów reprezentujących Polskę w II etapie XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

Początek środowego koncertu "Chopin popularnie” w sali przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 5 o godz. 19.
(red)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna