Koncerty

Długoszowie i Borowicz w lubelskiej filharmonii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2009, 09:27

Znakomici fleciści Łukasz Długosz i Agata Kielar-Długosz zagrają w piątek (4.12) w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.

Oboje są laureatami wielu międzynarodowych konkursów, ale bardziej utytułowanym i cenionym instrumentalistą jest Łukasz Długosz. Znawcy przedmiotu uważają go za jednego z najwybitniejszych flecistów swojej generacji.

Artysta ma na koncie koncerty z renomowanymi orkiestrami europejskimi pod batutą takich sław dyrygenckich jak Zubin Mehta i James Levin. Dokonał wielu dobrze przyjętych przez recenzentów nagrań. Mimo swego młodego wieku, doczekał się już nawet filmu biograficznego, który był emitowany przez telewizyjną Jedynkę.

Warto wiedzieć, że Długosz tajniki gry na flecie poznawał u prof. Zbigniewa Szeli w lubelskiej szkole muzycznej.

W piątkowym koncercie występi także Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Dyrygować będzie Łukasz Borowicz, który od 2006 roku pełni funkcję pierwszego dyrygenta gościnnego Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego, a od marca 2007 roku jest dyrektorem artystycznym Polskiej Orkiestry Radiowej.

Artystyczne małżeństwo wykona Koncert na dwa flety i orkiestrę G-dur Cimarosy oraz Andante i rondo Dopplera. Drugą część koncertu wypełni symfonia "Londyńska” D-dur op. 104, która w 1795 roku zamknęła symfoniczną twórczość Haydna i jest jednym z jego najwyższych osiągnięć w tej dziedzinie.

Poczatek koncertu o godz. 19. Adres: ul. Skłodowskiej 5.

Bilety po 30 i 20 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna