Koncerty

Dwudniówka z Richardem Galliano w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 kwietnia 2010, 06:51

Przed miłośnikami instrumentalnej muzyki wyjątkowa dwudniówka (23–24.04). W filharmonii wystąpi Richard Galliano.

Historię akordeonu w Europie dzieli się na czas przed sukcesem Richarda Galliano i po nim. Zanim do niego doszło ten instrument był kojarzony głównie z folkiem i trochę z klasyką. Muzyki jazzowej z akordeonem było niezwykle mało. A jeśli już się w niej pojawiał, to w zdecydowanej większości przypadków jako dodatek.

To się zmieniło, kiedy na początku lat 90. kontynent obiegły i podbiły nagrania Galliano, w których zaprezentował on w jazzowej konwencji tradycyjny francuski taniec musette. To był huragan świeżego powietrza, który przewietrzył europejską scenę muzyczną.

Uszlachetniony przez Galliano gatunek stał się specjalnością artysty. Ale akordeonista nie jest jego więźniem. Wciąż wykonuje z polotem tanga Astora Piazzolli. Porywająco improwizuje na bazie wiedeńskich walców. Ostatnio zaś sporo miejsca w jego repertuarze zajmują utwory Jana Sebastiana Bacha.

I właśnie z programem "When Galliano meets Bach” Francuz wystąpi ze swoim sekstetem w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego. Da dwa koncerty – pierwszy w piątek o godz. 19, drugi w sobotę o godz. 16.

Bilety – po 90 i 70 zł – do kupienia na miejscu, ul. Skłodowskiej 5.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna