Koncerty

Długi weekend na Moście Kultury (program 11-14 sierpnia)

Dodano: 12 sierpnia 2016, 10:13
Autor: Damian Drabik

fot. Backbeat / materiały organizatora
fot. Backbeat / materiały organizatora

W czasie drugiego weekendu sierpnia na Moście Kultury nie zabraknie przede wszystkim ciekawych koncertów. Czeka nas aż cztery dni interesujących występów, a ponadto standardowo warsztaty i zajęcia dla dzieci.

Pierwszy koncert odbędzie się już w czwartek, 11 sierpnia o godz. 20. Wystąpi Kipikasza oraz Kapela Borneo z Podzamcza. Kipikasza to żeński duet powstały w 2013 r., czerpiący inspirację z polskiej muzyki tradycyjnej i dziadowskiej piosenki w pełni tego słowa znaczeniu. Na ich muzykę składają się dźwięki instrumentów z różnych stron świata, małej elektroniki, autorskich instrumentów wykonanych z „byle czego”, białe śpiewy oraz po prostu śpiewy. Przez surowe brzmienie chcą osiągnąć efekt psychodelicznej muzyki.

W piątek, podobnie jak tydzień wcześniej, o godz. 15 odbędą się warsztaty fotografii otworkowej. Największą atrakcją będzie wieczorny podwójny koncert: zagrają zespoły Dziadowski Projekt i Snowid. Ci pierwsi łączą polską kulturę ludową i śpiew tradycyjny z muzyką elektroniczną. Swoją muzykę nazywają „dziadstepem”, czyli połączeniem techno, elektro, disco i metalu z białym śpiewem, tekstami pieśni tradycyjnych oraz własnymi tekstami nawiązującymi do obrzędowości ludowej i demonologii słowiańskiej. Z kolei Snowid tworzy muzykę elektroniczną w klimatach pogańsko-okultystyczno-kosmicznych. Głównym celem koncertowym jest wyciągnięcie z ludzi pierwotnych instynktów oraz wprowadzenie ich w międzygwiezdny trans.

Sobotę tradycyjnie rozpoczniemy zajęciami dla dzieci. O godz. 11 Akwarelki poprowadzą warsztaty plastyczne. Wieczór z kolei przebiegnie pod znakiem klasycznego rock & rolla. O godz. 20 wystąpi zespół Backbeat, który podczas żywiołowych i naładowanych pozytywną energią koncertów zapewniają uczestnikom muzykę doskonałą do słuchania, tańca i szalonej zabawy, starając się przybliżyć klimat, jaki panował na prywatkach w latach złotej epoki rock and rolla. Utwory, które znajdują się w repertuarze grupy, to stare, taneczne przeboje z lat 50. i 60. takich wykonawców jak Elvis Presley, Chuck Berry, Little Richard i The Beatles.

Ostatniego dnia weekendu atrakcje rozpoczną się o godz. 11. Akwarelki zaproszą gościa specjalnego Zbigniewa Dmitrocę, który opowie dzieciom o swojej pracy. Godz. 15 to warsztaty kulinarne mEATing, których tematem przewodnim są desery. Tydzień na Moście Kultury zwieńczymy koncertem kwartetu Aleksandry Kutrzepy. Zespół tworzy autorskie kompozycje w stylistyce modern jazzu. Muzyka artystów charakteryzuje się wirtuozerią, nowatorskimi rozwiązaniami harmonicznymi, melodyką, perfekcyjnością i precyzją. Tematy kompozycji, mimo trudności wynikającej ze specyfiki tego konkretnego gatunku muzycznego, są bardzo melodyjne, obrazowe, a zarazem nieprzewidywalne.

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Moście im. Marian Lutosławskiego. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Most Kultury koncert warsztaty
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna