Koncerty

Ewa Błaszczyk z recitalem w Lublinie

  Edytuj ten wpis

Z recitalem "Nawet gdy wichura” wystąpi w piątek (15.10) w Teatrze Muzycznym w Lublinie śpiewająca aktorka Ewa Błaszczyk.

Na recital składa się 18 piosenek skomponowanych przez Jerzego Satanowskiego, Leszka Możdżera, Marcina Partykę, Nataszę Iwanową, Zygmunta Koniecznego i Hadriana Tabęckiego do słów Agnieszki Osieckiej, Doroty Czupkiewicz, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i ks. Jana Twardowskiego oraz autorskie utwory Jacka Kleyffa i Włodzimierza Wysockiego.

Już po samych nazwiskach twórców widać, że będziemy mieli do czynienia z wysokich lotów piosenkami literackimi. Miłośnikom tego gatunku wiele powiedzą tytuły "Konie”, "Orszaki” czy "Gdy mnie będziesz miał już dosyć”. Ale w koncercie zabrzmią też mniej znane rzeczy.

Wszystkie teksty, jakie zaśpiewa Ewa Błaszczyk, łączy zawarta w nich głęboka refleksja nad człowiekiem. – Zawarte są w nich przemyślenia o naszym strachu, słabości, rozgoryczeniu, niewiedzy, bólu, kruchości, jak również o nieprzewidywalnym pięknie życia; o sile wiary, nadziei, woli i umysłu. O miłości prawdziwej, która potrafi zranić, ale dla której jedynie warto być – opisuje organizatorka koncertu Irena Beata Michałkiewicz.

Ewie Błaszczyk będą towarzyszyć Marianna Janczarska (śpiew, gitara), Marcin Partyka (piano), Sebastian Feliciak (saksofony) i Andrzej Kowalczyk (gitara, śpiew).

Początek piątkowego koncertu o godz. 19.

Adres: ul. Skłodowskiej 5.

Bilety: 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna