Koncerty

EXYZT i Przystanek Poetów w CK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 września 2014, 11:22

W piątek Centrum Kultury (Peowiaków 12) zaprasza na dwa spotkania: z architekturą i poezją. O godz 18 kolektyw EXYZT, a o 19 Przystanek Poetów.

Pierwsze odbędzie się za pośrednictwem Nicolasa Henningera, członka niezwykłego kolektywu EXYZT, który przybywa do Lublina na kilkudniową rezydencję zorganizowaną przez Pracownię Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”. Druga propozycja to kolejna edycja Przystanku Poetów. Tym razem zapraszamy na Slam na Wirydarzu. Na scenę wejść będzie mógł każdy, kto zechce przeczytać swoje wiersze.

EXYZT
26.09.2014 r. (piątek), godz. 18.00
Sala Kinowa / wstęp wolny

EXYZT narodził się w 2003 roku z inicjatywy pięciu architektów. Dziś jest interdyscyplinarną platformą zrzeszającą ponad dwadzieścia osób: architektów, grafików, fotografów, operatorów, dj’ów, producentów, botaników, projektantów. Każda interwencja kolektywu wpisuje się w określony czas i konkretny obszar, często w postaci tymczasowej instalacji. Projekty EXYZT należą do nurtu site specific, czyli są uwarunkowane otoczeniem, kontekstem lokalnym i terenem, na którym są realizowane. W zależności od projektu, EXYZT mobilizuje wszystkich lub część swoich członków i stara się budować relacje z lokalną społecznością, tworząc wspólnoty działań, współżycia i wymiany doświadczeń.
Podczas piątkowego spotkania Nicolas Henninger opowie o metodologii pracy kolektywu i zachęci do udziału w grupie warsztatowej, której praca wpłynie na kształt projektu przewidzianego dla Lublina.

Przystanek Poetów
26.09.2014 r. (piątek), godz. 19.00
Wirydarz / wstęp wolny

Ostatnio trochę zapomniany, jednak wciąż żywy Slam jest wydarzeniem kulturalnym z pogranicza poezji oraz sztuki performatywnej. Tym razem publiczna rywalizacja poetów odbędzie się na Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie. Na scenę wejść będzie mógł każdy, kto zechce przeczytać swoje wiersze. Mile widziani są również raperzy, właściwie każdy kto ma coś ciekawego do powiedzenia. Jednak każdy uczestnik będzie miał na swój występ jedynie trzy minuty. Musi się też liczyć z oceną publiczności, gdyż to ona wyłowi zwycięzcę, który otrzyma nagrodę pieniężna.

Po Slamie zapraszamy na afterparty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: ck
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna