Koncerty

Inne Brzmienia 2013. Kto wystąpi w tym roku?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2013, 10:09
Autor: red

Boom Pam z Izraela zagra na festiwalu Inne Brzmienia 2013 w Lublinie (Mat. organizatora )
Boom Pam z Izraela zagra na festiwalu Inne Brzmienia 2013 w Lublinie (Mat. organizatora )

Koncerty artystów z Polski i zagranicy, wystawy, spotkania, spektakle. 5 lipca rusza Art'n'Music Festival Inne Brzmienia. W tym roku wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.

Festiwal Inne Brzmienia 2013 rozpocznie się w piątek 5 lipca. O godzinie 20 zagra Tabu - polski zespół grający muzykę reggae. Skład powstał w 2003 roku na Śląsku. Do tej pory Tabu wydali trzy oficjalne płyty. Grupa ostatni raz zagrała w Lublinie w 2009 roku. Wstęp na koncert na rynku jestdarmowy.

Tego samego wieczoru o godzinie 22 na scenę wejdzie Ebo Taylor z Ghany. Urodzony w 1936 roku gitarzysta, kompozytor, aranżer, lider zespołu i producent Ebo ​​Taylor z Ghany to legendarna postać na scenie muzycznej od ponad sześciu dziesięcioleci. W latach 50. i 60. był aktywny we wpływowych zespołach nurtu "highlife”, m.in. Broadway Dance Band czy Black Star Band.

Muzyka Ebo Taylora to tradycyjne brzmienia i rytmy z Ghany, przekształcone w afro-beat, jazz i funk. Taylor zdołał stworzyć swój własny, rozpoznawalny styl.

W sobotę o godzinie 20 wystąpi Svjata Vatra Fire Show. Svjata Vatra to zespół łączący muzyczną kulturę Ukrainy i Estonii. Ich charakterystyczną cechą jest instrumentarium: ukraiński trąbki i kosy spotykają się z estońskimi kobzami, produkując unikalne brzmienie. Wschodni temperament zespołu, związany z kulturą kozacką, uzupełnia nordycka energia.

Svjata Vatra to jednak nie tyko muzyka. Zespół występuje obecnie z programem Fire Show, w którym muzycy wykonują również ogniste ewolucje, m.in. żonglując płonącymi instrumentami czy walcząc w tradycyjnym, kozackim stylu używając szabli.

O godzinie 22 na gości czeka Festicultores Troupe. Łamiący wszelkie stereotypy i schematy zespół z hiszpańskiej Galicji. Ich koncerty to mieszanka, humoru i performance'u z muzyką festiwalowego formatu, przy której żaden słuchacz nie pozostaje obojętny. Festicultores Troupe to więcej niż 250 koncertów przez 6 lat istnienia grupy, w czasie których dzielili scenę z takim artystami jak Fanfare Ciocarlia, Gogol Bordello, Ojos de Brujo. W 2008 roku byli supportem Manu Chao na jego europejskiej trasie.


W niedzielę o godzinie 20 na scenę wejdzie Voo Voo&Orkiestra Gidle. Grupa Voo Voo związana jest z Lublinem od ponad 20 lat. Managerem zespołu był przez ten czas Ś.P. Mirek Olszówka, twórca festiwalu, producent płyt Voo Voo i kreator projektów specjalnych (m.in. Harmonia, Voo Voo & Haydamaky).

Grupa wydała w 2012 roku kolejny album pt. "Nowa płyta”, który zebrał pozytywne recenzje, a publiczność szturmowała ich klubowe koncerty. Projekt "Voo Voo & Orkiestra Gidle” to połączenie doświadczeń zespołu z czasów współpracy ze stroną ukraińską. Tym razem jednak, do Voo Voo dojdzie 25-osobowa orkiestra dęta z Gidel, której zadaniem będzie uzupełnienie muzyki formacji o "pierwiastek wschodni i bałkański”.

O 22 wystąpi Boom Pam z Izraela. Boom Pam to izraelski zespół muzyczny powstały w 2003 roku. Ich muzyka to zlepek charakterystycznych brzmień wielu kultur: basenu morza śródziemnego i półwyspu arabskiego. Bazę ich wycieczek instrumentalnych stanowi rock, wymieszany z muzyką folkową poszczególnych rejonów: południowo-wschodnich krańców Europy i Bliskiego Wschodu. Czerpią z kultury greckiej, krajów bałkańskich, muzyki klezmerskiej oraz arabskiej.

Zobacz zdjęcia zespołów, które wystąpią na Innych Brzmieniach 2013:


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna