Koncerty

Jakub Jakowicz i Stephen Ellery w Filharmonii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 listopada 2008, 16:01
Autor: Anna Munia

Smakowity kąsek czeka na miłośników muzyki poważnej w najbliższy piątek w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.

W programie koncertu symfonicznego z cyklu "Mistrzowie swoich czasów” usłyszymy Koncert skrzypcowy D-dur op. 77 Johannesa Brahmsa oraz kompozycję Benjamina Brittena - Sinfonia da Requiem op. 20.

Warto podkreślić, że drugi z wymienionych utworów zabrzmi w Lublinie po raz pierwszy. Jego premiera zapowiada się tym ciekawiej, że odbędzie się pod batutą Brytyjczyka, a więc dyrygenta tej samej narodowości co kompozytor wykonywanego dzieła.

Kapelmistrzem tym będzie urodzony w Exeter Stephen Ellery, który staranną edukację odebrał w uczelniach całego świata. Kształcił się w Konserwatorium w Birmingham, krakowskiej Akademii Muzycznej (w klasie Jerzego Katlewicza), Konserwatorium w Sankt Petersburgu i wreszcie Tokyo National University of Fine Arts and Music.

Jego kunszt doceniono m. in. na Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga (Katowice 1999 r.) oraz Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów Bartok Opera (Rumunia 2007 r.).

Jako solista wystąpi Jakub Jakowicz - skrzypek należący do młodego pokolenia wiolinistów, który zdążył już zostać laureatem wielu prestiżowych konkursów: m. in. konkursu skrzypcowego w Lublinie (1993 r.), Wattrelos we Francji (1995 r.) i Takasaki w Japonii (1999 r.). Jest również zdobywcą Paszportu "Polityki” za rok 2003.

Koncert odbędzie się w najbliższy piątek (7 listopada) w Filharmonii przy ul. Skłodowskiej 5. Początek o godz. 19.00. Bilety w cenie 25 i 20 złotych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna