Koncerty

Jubileuszowy koncert w filharmonii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 listopada 2010, 15:10

W piątek (19 listopada) o godz. 19.00 w sali koncertowej Państwowej Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert symfoniczny "The Glory and the Grandeour " dedykowany "Akcentowi” z okazji jubileuszu trzydziestolecia istnienia periodyku.

W koncercie udział weźmie Orkiestra Symfoniczna FL pod dyrekcją Zygmunta Rycherta, Trio Perkusyjne SWS w składzie Stanisław Skoczyński, Jacek Wota, Włodzimierz Sypniewski.

W programie: J. Baca – Fantazja mp3 na trio perkusyjne i orkiestrę, R. Peck – "The Glory and the Grandeour”, A. Dvořák .– IX Symfonia e-moll op. 95 "Z Nowego Świata”.

Zygmunt Rychert, który poprowadzi koncert studiował w PWSM w Poznaniu dyrygenturę w klasie prof. Witolda Krzemieńskiego (dyplom z wyróżnieniem w 1971 r.), oraz kompozycję w klasie prof. Floriana Dąbrowskiego. Jako najmłodszy uczestnik wziął udział i został laureatem I Konkursu Dyrygenckiego w Katowicach w 1971 roku.

W 1973 r. jako asystent Witolda Rowickiego wyjechał wraz z orkiestrą Filharmonii Narodowej na 2-miesięczne tournee do Japonii, gdzie dyrygował koncertem w Tokio. Przez 40 lat intensywnej pracy dyrygenckiej wielokrotnie współpracował ze wszystkimi filharmoniami i orkiestrami radiowymi w Polsce, a także w większości krajów Europy.

Współpracował wiele razy ze wszystkimi najwybitniejszymi solistami polskimi, a również często zagranicznymi (m.in. I.Ojstrach, M.Rostropowicz, P.Badura-Skoda, M.Magin, T.Nikołajewa, T.Shebanova, T.Dokszycer, P.Damm, I.Żukow, V.Brodski, Zamfir, B.Ringeissen i wielu innych). Nagrał kilkanaście CD.
Obecnie wykłada w Akademiach Muzycznych w Bydgoszczy i w Gdańsku, w obydwóch uczelniach prowadzi klasy dyrygentury symfoniczno – operowe.

Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna