Koncerty

Jurij Andruchowycz zaśpiewa w Teatrze Starym

  Edytuj ten wpis

Jurij Andruchowycz, ukraiński poeta, prozaik, eseista i tłumacz wystąpi w Lublinie jako frontman wrocławskiego zespołu Karbi-do. Koncert w środę 10 października w Teatrze Starym.

Andruchowycz (1960) autor powieści "Rekreacji”, "Moscoviady” i "Dwunastu kręgów” w 2006 roku nawiązał współpracę z wrocławskim zespołem Karbido i tak powstała płyta "Samogon”. Potem był krążek "Cynamon (z dodatkiem Indii)”. W Lublinie usłyszymy kolejny projekt "Absynt”.

Podstawą albumu jest książka Jurija Andruchowycza "Perwersja”. Osią powieści - tajemnicza historia poety i podróżnika Stanisława Perfeckiego, który w marcu 1993 roku pojawia się w Wenecji, a po jakimś czasie znika bez śladu z "widocznej powierzchni świata”.
Powieść jest mieszanką stylistyk (intymne wyznania, realizm magiczny, thriller, powieść gotycka, satyra, groteska) a koncert "Absynt” będzie swoistą rekonstrukcją ścieżki dźwiękowej nigdy nieukończonego filmu na podstawie "Perwersji”.
Wszystko, czym dysponują muzycy z Karbido, to szczątki, epizody, urywki, aluzje, pojedyncze fragmenty utworów, suity, melodeklamacje, monologi i dialogi, skrawki melodii zapomnianych oper i kantat.

- Improwizowane, na ogół mocno yassowe utwory grupy tworzą niezwykłą, pełną nerwowego pulsu ilustrację dla interpretacji pisarza. Gdy trzeba, kapitalnie podkreślają klimat utworów, ale Karbido i bez tekstu potrafi zahipnotyzować dźwiękiem – kuszą or-ganizatorzy.

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł

(red)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna