Koncerty

Kaja Danczowska w Filharmonii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 grudnia 2010, 16:30

W piątek (3 grudnia) o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert symfoniczny dedykowany Teatrowi Wielkiemu im. St. Moniuszki w Poznaniu z okazji 100-lecia istnienia.

Orkiestrę symfoniczną Filharmonii Lubelskiej Filharmonii Lubelskiej poprowadzi Marek Pijarowski. Solistką koncertu będzie Kaja Danczowska – skrzypce. W programie E. W. Korngolda – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35, J. Brahmsa – I Symfonia c-moll op. 68

Kaja Danczowska naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 8 lat. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie. Ukończyła również dwuletni kurs mistrzowski w konserwatorium w Moskwie u Dawida Ojstracha, uczestniczyła w kursie mistrzowskim prowadzonym przez Ruggiero Ricciego.

Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Współpracuje między innymi z Krystianem Zimermanem, Janem Krenzem, Jerzym Maksymiukiem, Krzysztofem Pendereckim i wieloma innymi solistami, dyrygentami, kompozytorami.

Jest artystką znakomitą, wszechstronną, wysoko cenioną za precyzję techniczną, czystość dźwięku i emocjonalne zaangażowanie. Nagrała wiele płyt. Prowadzi działalność pedagogiczną. Została uhonorowana licznymi nagrodami. Kmo.
Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna