Koncerty

Kameralne spotkanie z Mozartem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lutego 2010, 10:24

W niedzielę (7.01) w Teatrze Muzycznym w Lublinie druga odsłona "Kameralnych Spotkań z Gwiazdami”. Będzie zupełnie inna od pierwszej.

"Kameralne Spotkania z Gwiazdami” to nowy cykl prezentujący śpiewaków naszej sceny muzycznej poprzez koncerty kameralne. Artyści mają prezentować z oszczędnym akompaniamentem przede wszystkim utwory nie wykonywane na co dzień w Teatrze Muzycznym – arie operowe i oratoryjne, pieśni, songi musicalowe, piosenki rewiowe.

Przewidziano też możliwość krótkiej rozmowy z wykonawcami na tematy, które poruszą sami słuchacze. Gospodarzem spotkań jest Dorota Gonet, dziennikarka Polskiego Radia Lublin.

Bohaterką inauguracyjnego wydania "Kameralnych Spotkań z Gwiazdami” była Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak, jedna z najlepszych polskich mezzosopranistek. Najjaśniejsza gwiazda Teatru Muzycznego w Lublinie, pierwsza solistka Opery Dolnośląskiej we Wrocławiu, współpracowniczka Opery Narodowej w Warszawie wykonała rozmaite utwory różnych kompozytorów.

W drugiej odsłonie cyklu zaprezentuje się czworo śpiewaków: Karolina Gorgol-Zaborniak – sopran koloraturowy, Dorota Laskowiecka – sopran liryczny, Andrzej Witlewski – bas-baryton i Patrycjusz Sokołowski – bas-baryton.
Repertuar koncertu ograniczy się do arii i duetów z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta. Zabrzmią duety Figara i Zuzanny "Cinque... dieci... Se a casa madama la notte ti chiama...” z opery "Wesele Figara” (Karolina Gorgol-Zaborniak, Andrzej Witlewski), Paminy i Papagena "Bei Manern welche Liebe fullen...” z opery "Czarodziejski flet” (Dorota Laskowiecka, Andrzej Witlewski) i Papageny i Papagena "Pa... pa... pa...” z opery "Czarodziejski flet” (Andrzej Witlewski, Karolina Gorgol-Zaborniak).

Usłyszymy także kilkanaście arii, m.in. Figara "Se vuol ballare...” z opery "Wesele Figara” (Patrycjusz Sokołowski), Figara "Non piu andrai...” z opery "Wesele Figara” (Andrzej Witlewski), Zuzanny "Deh vieni non tardar...” z opery "Wesele Figara” (Karolina Gorgol-Zaborniak), Hrabiny "Porgi Amor” z opery "Wesele Figara” (Dorota Laskowiecka), Królowej Nocy "Der Holle Rache kocht in meinem Herzen” z opery "Czarodziejski flet” (Karolina Gorgol-Zaborniak), Papagena "Der Vogelfanger ich bin ja...” z opery "Czarodziejski flet” (Andrzej Witlewski), Don Giovanniego "Deh vieni all finestra” z opery "Don Giovanni” (Patrycjusz Sokołowski) i Blondy "Durch Zerligkeit...” z opery "Uprowadzenie z Seraju” (Karolina Gorgol-Zaborniak).

Śpiewakom będzie akompaniować na fortepianie Karolina Hordyjewicz.
Początek o godz. 17. Adres: ul. Skłodowskiej 5.

Bilet normalny kosztuje 30 zł. Uczniowie szkół muzycznych za bilet zapłacą 15 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna