Koncerty

Kapela Drewutnia w Chacie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lutego 2011, 12:50
Autor: oa

Kapela Drewutnia wystąpi w restauracji Chata  (fot. Matreiały zespołu )
Kapela Drewutnia wystąpi w restauracji Chata (fot. Matreiały zespołu )

Jeśli lubisz regionalną muzykę i tańce, to wybierz się na wieczór z zespołem ludowym. Impreza zaczyna się 19 lutego o godzinie 20. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Zespół powstał w 1998 roku. – Gramy utwory inspirowane tradycyjną muzyką z terenów pogranicznych. W naszym repertuarze znajdują się piosenki łemkowskie, ukraińskie, a także z Ziemi Lubelskiej, czy z Małopolski. Gramy nostalgiczne ballady, skoczne pieśni góralskie, z także oberki i polki. Zachowujemy oryginalne teksty, ale sami aranżujemy utwory – mówi Piotr Ziółek z kapeli Drewutnia.

Zespół stara się przekazać współczesnym tradycyjne utwory, przy wykorzystaniu najróżniejszych instrumentów. Podczas ich występów można podziwiać Annę Różycką grającą na skrzypcach, suce biłgorajskiej, mandolinie, mazankach. Reco-reco oraz trianngiel to instrumenty, na których gra Olga Iwanicka. Konrad Jarski gra na akordeonie, a Dariusz Mikołowski na bałałajce. Sopiłka, wołynka, gajdica to instrumenty, na których gra Piotr Michalski. Mariusz Wołkowicz gra m.in. na mandolinie i gitarze, a Piotr Ziółek na tamburinie i bębnie huculskim. Niemalże każdy z członków zespołu śpiewa.

Zespół jest inicjatorem międzynarodowego Folkowego Festiwalu Kolęd Słowiańszczyzny "Kolędowe Gody z Folkowej Zagrody”. Pokaźna dyskografia kapeli ma swój początek w pierwszym roku działalności.

Debiutancki album nosi tytuł "Hetaj, Hetaj” (wznowiony w 2007 roku). W 1999 roku zespół wydał płytę z polskimi, ukraińskimi i białoruskimi pieśniami ("Hojaja szuhaja”). Ostatnie płyty to m.in. zbiór ludowych kolęd i pastorałek, piosenki polskie i łemkowskie.

Koncert zespołu Drewutnia odbędzie się w restauracji Chata przy ul. Nadbystrzyckiej 16.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna