Koncerty

Kolejne koncerty na Moście Kultury

Dodano: 20 lipca 2016, 08:33
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Znów będzie się działo na wakacyjnym Moście Kultury, czyli moście im. Mariana Lutosławskiego (ul. Zamojska). Jak w każdy weekend, tak i teraz organizatorzy zapraszają na szereg ciekawych koncertów i atrakcji. Startujemy w czwartek, 21 lipca.

Na początek organizatorzy zapraszają na zajęcia muzyczne – „Samba na Moście” prowadzone przez Rafała Maja i Irka Martyniuka (godz. 17). O godz. 20 odbędzie się koncert Wery i Przyjaciół. Po 7 latach pobytu Wera Kidżeski żegna się z miastem Lublin. Ukończyła tu dwa kierunki studiów, ale przede wszystkim rozwinęła się muzycznie. W ramach pożegnania Wera zaprezentuje swoje autorskie solo: materiał zaaranżowany na wokal, wiolonczele i looper, a także wystąpi ze składem Wera Kruk i Przyjaciele. Gościnnie na scenie pojawią się różni lubelscy muzycy, stali bywalcy jammów, przyjaciele Wery.

O godz. 20 w piątek odbędzie się podwójny koncert. Wystąpią: Spektakl Wodnika oraz Tatvamasi. Ta pierwsza ekipa, to trzyosobowa armia uzbrojona w ciężką artylerię w postaci pedału basowego brzmiącego nieco niżej od organów kościelnych, sitaru elektrycznego, elektrycznej gitary dwunastostrunowej, autoharfy i perkusji. Jak sami twierdzą - prezentują piosenki w formie protestu przeciwko banałowi i upodleniu ludzkości. Z kolei Tatvamasi to instrumentalny skład z Lublina, który gra zawiłą, trudną do skategoryzowania muzykę opartą na przenikliwym solo saksofonu tenorowego, ostrej gitarze elektrycznej oraz swobodnej, pulsującej i dobrze zbudowanej grze sekcji rytmicznej perkusji i basu.

W sobotę zaczniemy standardowo od zabaw i warsztatów dla dzieci. O godz. 11 ruszą Akwarelki, czyli zajęcia plastyczne dla najmłodszych. Dwie godziny później rozpoczną się warsztaty kulinarne mEATing, których motywem przewodnim będą produkty mięsne. Na godz. 15 zaplanowano warsztaty fotograficzne poświęcone klasycznej camerze obscurze, natomiast o 16 odbędą się zajęcia gitarowe. Dzień zakończy koncert i potańcówka. O godz. 20 do tańca porwie zebranych kapela Czarne Lwy z Przedmieścia.

W niedzielę organizatorzy zwolnią tempo, stawiając głównie na warsztaty. Podobnie jak poprzedniego dnia, o godz. 11 odbędą się zajęcia plastyczne dla dzieci, z kolei o godz. 16 zorganizowane zostaną warsztaty gitarowe. Z kolei po zachodzie słońca, ok. godz. 21 zaprezentowane zostaną filmy w ramach "Kinojadów: Reset".

Czytaj więcej o: Most Kultury koncert warsztaty
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna