Koncerty

Kombii i Don Wasyl zagrają w Firleju

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2010, 15:23

Pokaz karate, wybór najsilniejszego chłopa w gminie, mistrzostwa w jedzeniu firlejowskich gryczaków i dużo dobrej muzyki – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają mieszkańców i turystów, którzy wypoczywają nad Firlejem.

Dni Firleja co roku przyciągają tłumy mieszkańców gminy i turystów. Od trzech lat festyn odbywa się nad jeziorem, na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W przeszłości powiązany był z odpustem w miejscowej parafii. Obecnie organizowany jest w pierwszy weekend po odpuście. W tym roku będzie to 7 i 8 sierpień.

W sobotę występy rozpocznie o godzinie 14. koncert uczniów ze szkół w Firleju, którzy odnosili sukcesy na przeglądach piosenki. Potem sprawnością fizyczną popiszą się karatecy z Akademii Karate z Lublina. Zagra również znany nie tylko w Lubartowie Skrzypek Band, zespół z Lubartowskiego Ośrodka Kultury.

Publiczność ma też rozgrzać Tomasz Jaśkowski z zespołem, który wykona popularne przeboje. Potem najsilniejsi uczestnicy festynu powalczą o tytuł "Najsilniejszego Chłopa Gminy Firlej 2010.” Finałowe konkurencje zostaną zaprezentowane na scenie.

Będzie też szansa dla tych, którzy czują się lepiej w przyjemniejszej konkurencji: mistrzostwach w jedzeniu firlejowskich gryczaków na czas. Zawody polegają na zjedzeniu jak największej ilości pierogów z kaszą, serem i miętą. Sobotę festyn zakończy koncert Don Wasyla z zespołem i dyskoteka.

W niedzielę wystąpią soliści i zespoły z gminy Firlej i Powiatowego Domu Kultury. Jury rozstrzygnie konkurs na najpiękniejszy ogród. O godzinie 21 godzinny koncert da zespół Kombii. Dni Firleja zakończy pokaz sztucznych ogni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna