Koncerty

Koncert Agnieszki Grochowicz w DK LSM

Dodano: 15 marca 2016, 16:26
Autor: Damian Drabik

Dom Kultury LSM zaprasza na wyjątkowy koncert muzyki anty-wojennej. Agnieszka Grochowicz wystąpi przeciw nienawiści w piątek, 18 marca o godz. 18.

„Pieśni na Czas Wojny i (s)Pokoju” to projekt o wydźwięku pro-pokojowym, anty-wojennym, będący obrazem naszych od zawsze skomplikowanych czasów – ludzkiego zamiłowania do władzy i wojny, a jednocześnie miłości i (s)pokoju. Projekt ukazuje człowieka w całej jego skomplikowanej naturze – od piekła do nieba.

Na projekt składa się kilkanaście współcześnie zaaranżowanych piosenek należących do klasyki polskiej piosenki literackiej – w tym utwory do tekstów Jacka Kaczmarskiego, Wojciecha Młynarskiego, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Josifa Brodskiego, Bułata Okudżawy, Agnieszki Osieckiej oraz Agnieszki Grochowicz i muzyki kompozytorów takich jak Marek Grechuta, Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Ewa Kornecka, Grzegorz Turnau czy Zbigniew Preisner.

Koncert wykona Agnieszka Grochowicz. To wokalistka, dyplomowana aktorka, absolwentka PWST Kraków, autorka tekstów piosenek współpracująca z czołówką polskich kompozytorów piosenki, m.in. Zygmuntem Koniecznym i Januszem Grzywaczem. Laureatka licznych festiwali piosenki artystycznej oraz Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. Akompaniować będzie zespół znakomitych krakowskich muzyków – Antoni Dębski (bass), Damian Niewiński (perkusja), Paweł Pierzchała (piano), oraz Vitaliy Ivanov (saksofony).

Bilety na wydarzenie kosztują 10 zł.

Czytaj więcej o: DK LSM koncert
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna