Koncerty

Koncert chóru Pustovalova

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 listopada 2010, 13:34
Autor: Kmo

W sobotę (13 listopada) o godz. 19.00 w Sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej wystąpi Chór Armii Aleksandra Pustovalova

Aleksander Pustovalov urodził się w 1937 r. w Petersburgu. Swoją karierę artystyczną rozpoczął w ówczesnej Armii Czerwonej, gdzie przez 25 lat prowadził chór, zdobył niezliczoną ilość medali i odznaczeń za osiągnięcia w dziedzinie kultury, a także awansował na stopień pułkownika. Z Chórem Armii Czerwonej odwiedził niemal cały świat, wszędzie wzbudzając uznanie.

Po rozpadzie ZSRR chciał kontynuować stworzoną przez siebie linię artystyczną zespołu i zaangażował najlepsze głosy z byłego terytorium. Jego ideą jest ochrona przed zapomnieniem najpiękniejszych pieśni wojskowych, ludowych i popularnych. Sceniczne kostiumy chórzystów są wiernymi kopiami historycznych mundurów Armii Czerwonej. Dewizą Pustovalova jest utrzymanie najwyższego poziomu koncertów.

Chór Aleksandra Pustovalova liczy ok.60 artystów – śpiewaków, muzyków i solistów. W jego składzie zawsze śpiewa kilku solistów o głosach uznanych na światowych scenach operowych. Oprócz klasycznego zestawu instrumentów orkiestry symfonicznej są również ludowe – akordeon i bałałajka.

Bilety na koncerty chóru rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Słuchaczy zachwyca potęga i czystość głosów, różnorodny repertuar – od pieśni wojskowych po ludowe ballady i perfekcja wykonania. Bilety w cenie 130zł.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna