Koncerty

Koncert Krystyny Stańko z zespołem w Teatrze Starym

Dodano: 26 sierpnia 2016, 07:31
Autor: Damian Drabik

fot. Maurycy Śmierzchalski
fot. Maurycy Śmierzchalski

Ceniona wokalistka jazzowa Krystyna Stańko wystąpi z koncertem promującym jej nową płytę w Teatrze Starym. Wydarzenie odbędzie się w środę, 26 października o godz. 19.

Krystyna Stańko to wokalistka, autorka tekstów i dziennikarka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Karierę rozpoczęła w 1988 roku w grupie Young Power. Przez lata współpracowała z czołówką polskich jazzmanów. Koncertowała w wielu krajach: Szwecji, Rosji, Rumunii, Norwegii, Kanadzie, Białorusi, Niemczech. Zespół Krystyny występował zarówno na festiwalach, jak i w klubach, domach kultury, teatrach i filharmoniach w Polsce, wszędzie tam, gdzie miał szansę trafić na wrażliwą i zasłuchaną publiczność.

Ma na swoim koncie dziewięć albumów studyjnych. Za płytę „Kropla Słowa” otrzymała Pomorską Nagrodę Artystyczną. Czytelnicy Jazz Forum wybrali „Kroplę Słowa” albumem roku 2012. W 2014 roku została odznaczona Medalem Ministra Kultury Gloria Aris za wybitne osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne. Dwukrotnie była nominowana do nagrody Fryderyk.

W Teatrze Starym artystka wystąpi z zespołem w składzie: Dominik Bukowski (wibrafon, kalimba), Piotr Lemańczyk (kontrabas), Marcin Wądołowski (gitara) oraz Ze Luis Nascimento (perkusja).

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III - 25 zł, stojące – 15 zł

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna