Koncerty

Koncert Lotto na Wirydarzu CK

Dodano: 28 lipca 2016, 15:24
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejny koncert na Wirydarzu. W piątek, 5 sierpnia o godz. 21 na scenie CK wystąpi zespół Lotto.

Lotto to jazzowa formacja, w której grają Paweł Szpura, Mike Majkowski i Łukasz Rychlicki. Dwaj pierwsi spotkali się razem w zespole Mikołaja Trzaski, grając koncerty za ścieżką dźwiękową do filmu "Róża". Wówczas zrodził się pomysł założenia zespołu, który pomógłby im oderwać się od typowej współczesnej improwizacji. Do zespołu zaprosili Rychlickiego, z którym Szpura grywał wcześniej w duecie. Pierwszy koncert zagrali już pod koniec 2012 roku. Dwa lata później ukazał się ich pierwszy album "Ask The Dust".

Panowie razem eksplorują granice takich rodzajów muzyki jak improv, country, noise, minimalizm, tworząc muzykę jednocześnie hipnotyczną i wzruszającą. Lotto zagrało wiele koncertów na istotnych festiwalach: Jazz Jantar w Gdańsku, Nickelsdorf Konfrontationen w Austrii, Densités we Francji, Kraak w Belgii oraz na Heidelberg’s Enjoy Jazz.

- Druga płyta zespołu, „Elite Feline” to dwudziestominutowe seanse hipnotyczne, gdzie każdy z tematów, zbudowanych na niskich częstotliwościach z kręgosłupem w postaci fantastycznej perkusji, jest pewnego rodzaju utworem-rytuałem - piszą organizatorzy.

Bilety na koncert kosztują 15 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna