Koncerty

Koncert organowy "Solo i w duecie”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 listopada 2008, 20:05
Autor: Anna Munia

Mieszkańcy Koziego Grodu jeśli chcą posłuchać muzyki organowej, powinni sprawdzić, co dzieje się w Kościele pw. Świętej Rodziny na Czubach.

Tym razem 16 listopada czeka tam na nich koncert ku czci św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej. Wykonawcami będą Jarosław Wróblewski oraz Stanisław Diwiszek; słowo o muzyce wygłosi ks. Dominik Samulak.

Jarosław Wróblewski jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Józefa Serafina oraz słynnego "Mozarteum" w Salzburgu, gdzie kształcił się na Wydziale Koncertowym w klasie Heriberta Metzgera.

Obie uczelnie ukończył z najwyższymi wyróżnieniami. Występuje jako solista i kameralista, a także dyrygent, biorąc udział w licznych prawykonaniach utworów kompozytorów współczesnych. Prowadzi także działalność pedagogiczną, wykładając w Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz w KUL.

Stanisław Diwiszek urodził się w 1985 r. w Lublinie. Tutaj ukończył Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w klasie organów Jadwigi Kowalskiej.

Obecnie kształci się w Instytucie Muzykologii KUL w klasie organów Adama Załęskiego. Od 2000 r. pełni funkcję organisty parafii pw. Świętej Rodziny z Nazaretu w Lublinie. Prowadzi działalność koncertową, komponuje i współpracuje z firmami organmistrzowskimi.

Zgodnie z tytułem koncertu artyści zagrają zarówno solo, jak i w duecie. W ich wspólnym wykonaniu usłyszymy kompozycje J. S. Bacha, W. A. Mozarta oraz F. Schuberta, zaś w solowej interpretacji dzieła m. in. J. Alaina, P. Manza, J. Rincka i M. Sawy.

Początek wieczoru z muzyką organową w niedzielę 16 listopada o godz. 19.00 w Kościele pw. Świętej Rodziny, ul. Jana Pawła II 11; wstęp wolny.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna