Koncerty

Koncert RGG w Teatrze Starym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lutego 2013, 11:41
Autor: (kp)

RGG (Materiały prasowe)
RGG (Materiały prasowe)

13 lutego w Teatrze Starym (ul. Jezuicka 18) zagra trio RGG.

– Odkryłam ich dopiero w 2007 roku, kiedy wydali swoją trzecią płytę poświęconą twórczości Mieczysława Kosza, niezwykłego niewidomego pianisty pochodzącego z okolic Tomaszowa Lubelskiego, który mimo krótkiej kariery i przedwczesnej śmierci, wywarł istotny wpływ na polską szkołę jazzu – mówi Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym.

– RGG podeszli do Kosza jak do inspiracji. Na płycie zaprezentowali jedynie dwa jego utwory, ale cały materiał jest tak niezwykle przemyślany i skomponowany, że idealnie oddaje romantyczne podejście Kosza do muzyki. Zrobili dokładnie to, o czym często mawiał Mieczysław Kosz "piękny smutek”, naprawdę piękny.

Trio RGG zadebiutowało w roku 2002 podczas 5. edycji festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa, gdzie jako Raminiak – Garbowski – Gradziuk Trio jednogłośnie zdobyło główną nagrodę. Od tego 2013 trio występuje w odmienionej formule. Po 12 latach istnienia zespołu miejsce Przemysława Raminiaka zajął Łukasz Ojdana, młody utalentowany pianista, który tchnął wiatr w żagle RGG. Nazwa RGG nie jest już skrótem nazwisk muzyków, lecz stała się marką dzięki równemu zaangażowaniu każdego z jej członków w kreowanie artystycznego kształtu.

Podczas lubelskiego koncertu zespół wystąpi w składzie: Łukasz Ojdana – fortepian, Maciej Garbowski – kontrabas, Krzysztof Gradziuk – perkusja.

Początek koncertu o godz. 19. Bilety: I – 30 zł, II – 20 zł, III – 10 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna