Koncerty

Koncert Roberta Kasprzyckiego w Chatce Żaka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 stycznia 2009, 11:35

"Niebo - do wynajęcia/Niebo - z widokiem na raj” - jeden z najsłynniejszych refrenów w polskiej piosence literackiej zabrzmi dziś (13.01) na żywo w Lublinie.

Piosenka "Niebo do wynajęcia” zapewniła Robertowi Kasprzyckiemu miejsce w panteonie bardowskim i szeroką popularność. Utwór krakowskiego artysty stał się nawet przedmiotem kabaretowych parodii.

Ale ten czterdziestolatek ma do zaoferowania o wiele więcej dobrych literackich piosenek. Będzie się można o tym przekonać przychodząc na koncert do Chatki Żaka.

Spotkanie z Kasprzyckim zawsze jest czymś niezwykłym - wzbogacającym, odświeżającym, pouczającym, wreszcie energizującym.

Jego piosenki dalekie są od bardowskiego przynudzania. Ich puenty bywają zaskakujące. Stylistyka muzyczna imponuje rozmaitością - od bardowskiej ballady przez flamenco i bossa novę po nawiązania do jazzu i rocka.

Klimaty jak w kalejdoskopie: rzewnie ("Na krawędzi dnia”), zabawnie ("Tylko ty i ja”), mistycznie ("Santa Teresa d'Avila”), prześmiewczo ("Synu nie bluzgaj”), prowokacyjnie ("Brudny autobus do stacji Golgota”), autoironicznie ("Jestem powietrzem”).

Dzisiejszy występ rozpocznie się o godz. 19. Bilety - normalne po 20 zł i studenckie po 15 zł - do kupienia na miejscu, przy Radziszewskiego 16.

Trzy bilety dla Was. Tel. (81) 46 26 800, godz. 13
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna