Koncerty

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej z udziałem skrzypka Michaeal Vaimana

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2010, 16:19
Autor: Kmo

W piątek 24 września w Filharmonii Lubelskiej zobaczyć będzie można koncert podczas którego Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej dyrygować będzie Wojciech Rodek, a na skrzypcach zagra Michael Vaiman.

Będzie to koncert symfoniczny z cyklu Lubelskie Atrium Muzyczne, w ramach festiwalu Caper Lublinensis 2010. Koncert zacznie się o godz. 19.

W programie utwory kompozytorów polskich: H. Wieniawskiego – I Koncert skrzypcowy fis – moll op.14, Z. Noskowskiego – Morskie Oko op.19, M. Karłowicza – Odwieczne pieśni op.10.

Michael Vaiman urodził się w Odessie. Studiował m.in. pod kierunkiem Davida Oistracha i Siemiona Snitkowskiego. Jest laureatem I nagrody na Konkursie im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Od r. 1999 jest profesorem klasy skrzypiec w Musikhochschule Köln-Aachen.

Określany jest przez krytyków jako "poeta skrzypiec”. Jest wykonawcą który dogłębnie rozumie i przeżywa muzykę. Jego gra odznacza się bezbłędną techniką, szlachetnością i kryształową czystością dźwięku. Jest autorem szeregu premierowych wykonań utworów współczesnych kompozytorów (B. Tischenko, L. Hoffman,D. Smirnov, E. Firsova).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna