Koncerty

Koncert w bazylice Dominikanów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2011, 18:22
Autor: Kmo.

W niedzielę (30 stycznia) o godz. 17.15 w Bazylice OO. Dominikanów w Lublinie (ul. Złota 9) odbędzie się koncert muzyki liturgicznej i lubelska promocja śpiewnika "Niepojęta Trójco 2” Wystąpi Schola Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego w Lublinie

Od ponad 25 lat bracia dominikanie pracują nad odnową liturgii w Polsce. W tym celu w Krakowie powstał Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Zrzesza on wielu kompozytorów i teologów liturgii, organizuje warsztaty i spotkania, wydaje płyty z muzyką liturgiczną, publikuje nuty, przede wszystkim śpiewnik Niepojęta Trójco (I tom wydany w 1998 roku).

Znajdują się w nim nowe i stare pieśni opracowane na cztery głosy (a' capella) przez takich muzyków jak Paweł Bębenek, Marcin Pospieszalski, Piotr Pałka, Hubert Kowalski, Dawid Kusz OP. W ostatnio wydanym II tomie znaleźć można także chorał, utwory tradycyjne, kanony z Taizé, melodie psalmów i innych części stałych Mszy Świętej, natomiast w Dodatku Nabożeństwo Akatystu do Ducha Świętego, Koronkę, Różaniec i inne modlitwy.

Śpiewnik Niepojęta Trójco II (450 stron) można nabyć w Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim w cenie 60 zł., w dniu koncertu promocyjnie za 55zł.

Na koncert wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna