Koncerty

Koncert wielkanocny w filharmonii: Muzyka Beethovena

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 kwietnia 2011, 14:03
Autor: Kmo

Filharmonia Wirtemberska Reutlingen została założona w 1945 roku i z czasem rozwinęła się w orkiestr
Filharmonia Wirtemberska Reutlingen została założona w 1945 roku i z czasem rozwinęła się w orkiestr

W poniedziałek (11/04) koncert XV Wielkanocnego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena, którego inicjatorem i dyrektorem generalnym jest Elżbieta Penderecka. Do wysłuchania muzyki genialnego kompozytora zaprasza Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Beethovenowskie święto zaczyna się o godz. 19.00 w Państwowej Filharmonii Lubelskiej. Honorowy patronat na tym wydarzeniem przyjął ambasador Niemiec Riidiger Freiherr von Fritsch

Wykonawcy: Filharmonia Wirtemberska Reutlingen, Ola Rudner – dyrygent, Annely Peebo – mezzosopran.

W programie: Ludwig van Beethoven – Uwertura Leonora III op. 72a, Alma Mahler – Lieder: 1. Die stille Stadt, 2. Laue Sommernacht, 3. Licht in der Nacht, 4. Waldseligkeit, 5. In meines Vaters Garten, 6. Bei dir ist es traut, 7. Erntelied, Gustav Mahler – Adagio z X Symfonii, Lieder eines fahrenden Gesellen, Wenn mein Schatz Hochzeit macht, Ging heut Morgen übers Feld, Ich hab'ein glühend Messner, Die zwei blauen Augen von meinem Schatz.

Ola Rudner, szwedzki dyrygent, rozpoczął karierę jako wysokiej klasy skrzypek. Od 1997 dyrygował wszystkimi ważniejszymi orkiestrami w Australii i Skandynawii. Współpracował również z orkiestrami kameralnymi ze wszystkich stron Europy. Od wielu lat dyryguje w Volksoper w Wiedniu; jest regularnie zapraszany do współpracy z teatrami operowymi w Australii, Austrii i Włoszech.

Annely Peebo pochodzi z Estonii. Ukończyła klasę pieśni i opery na Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. Współpracowała z najbardziej uznanymi reżyserami operowymi. Występowała m.in. na deskach Teatro La Scala w Mediolanie. Jest również ceniona za szeroki repertuar koncertowy, obejmujący najważniejsze dzieła od Bacha i Haendla po Schoenberga i Szostakowicza.

Filharmonia Wirtemberska Reutlingen została założona w 1945 roku i z czasem rozwinęła się w orkiestrę o wymiarze międzynarodowym.

Obok licznych koncertów dokonuje regularnych nagrań radiowych. Odbywa liczne tournée koncertowe po świecie, odnosząc duży sukces.

Zespół przywiązuje również dużą wagę do kształcenia młodego pokolenia słuchaczy, dając rocznie ponad dwadzieścia koncertów dla dzieci, młodzieży i koncertów rodzinnych.

Ceny biletów: 100 zł i 70 zł. Bilety zbiorowe w cenie 40 zł i 30 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna