Koncerty

Koncerty zespołu Rysy w Centrum Kultury

Dodano: 17 sierpnia 2016, 20:33
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zapowiada ostatni koncert z popularnego cyklu Sofa Sounds w przestrzeni Wirydarza. W piątek, 26 sierpnia o godz. 21 na scenie CK wystąpi zespół Rysy.

Rysy to założony w Warszawie przez Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko duet producencki tworzący muzykę elektroniczną opartą na chwytliwych melodiach i melancholijnym wokalu. Debiutancka płyta grupy ("Traveler") ukazała się w 2015 roku. Projekt ma bowiem charakter narracyjny i konceptualny, który łączy eteryczne przestrzenie dźwiękowe z energetyczną pulsacją bitów.

Formacja jest laureatem Aktivistowych "Nocnych Marków" w kategorii Artysta roku 2015, a "Gazeta Wyborcza" umieściła ich debiutancką płytę na liście 20 najlepszych polskich albumów minionego roku. Teledysk do ich utworu „The Fib” dostał Grand Prix i nagrodę za Innowację podczas Festiwalu Polskich Teledysków Yach 2015! Zeszłoroczny sukces zespołu RYSY podsumowuje nominacja do nagrody Fryderyka w kategorii Debiut Roku 2015.

Sofa Sounds to cykl muzycznych spotkań w Podziemiu Centrum Kultury w Lublinie, podczas których w każdym miesiącu usłyszymy premierowe koncerty w klimacie muzyki eksperymentującej z downtempo, trip hop, acid jazz, soul, indie rock, alternative pop, ambient future sound.

Bilety kosztują 15 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna