Koncerty

Korowód studencki 2015 w Lublinie. Ulicami przejdą superbohaterowie

Dodano: 5 maja 2015, 13:33
Autor: toma

Korowód studencki 2014 (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Korowód studencki 2014 (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

W środę po godz. 18 zobaczymy barwny korowód studencki. Uczestnicy przejdą z placu Litewskiego na tereny zielone Politechniki Lubelskiej przebrani za superbohaterów.

Taki motyw przewodni wybrali sami studenci w głosowaniu na portalu społecznościowym Facebook. – Ten pomysł otrzymał najwięcej głosów, choć oczywiście nie wykluczamy innych pomysłów i liczymy na kreatywność uczestników przemarszu – mówi Tomasz Tokarski, przewodniczący samorządu studentów KUL i jeden ze współorganizatorów korowodu.

O godz. 17.30 pod Ratuszem klucze do miasta przekaże przedstawicielom samorządów zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski. Następnie studenci przejdą na plac Litewski. Stamtąd o godz. 18 mają wyruszyć w kierunku Politechniki Lubelskiej. Trasa poprowadzi Krakowskim Przedmieściem, Al. Racławickimi oraz ulicami: Łopacińskiego, Radziszewskiego, Sowińskiego, Głęboką, Nadbystrzycką i Wapienną.

Po korowodzie planowany jest koncert, na którym zagrają: Run East, Bob One, Bas Tajpan i O.S.T.R.

– Na miejsce korowód ma dotrzeć ok. 19.45. Z kolei przez newralgiczną ulice Sowińskiego przejdziemy ok. 19 – mówi Tokarski. – Apelujemy do uczestników przemarszu, żeby pamiętali o zakazie spożywania alkoholu i stosowali się do uwag służb porządkowych, a także nie zostawiali po sobie bałaganu – przypomina.

Korowód studencki 2014 w Lublinie

WIDEO

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 maja 2015 o 07:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i po raz kolejny studbydło zostawi po sobie zaszczaną i zarzyganą okolice z łomotem w tle do poźnej nocy.Ale cóż, żukolublin to obszar inspiracji
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2015 o 16:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
brałbym je wszystkie na ostro
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna