Koncerty

Koszerny jazz w "Mandragorze"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 kwietnia 2012, 11:12

W czwartek (3 maja) o godz. 20 w pełni długiego weekendu majowego w lubelskiej Mandragorze (ul. Rynek 9) ze specjalnym projektem polsko-ukraińsko-izraelskim wystąpi Sagit Zilberman – znakomita i znana saksofonistka z Izraela.

Jak większość urodzonych w Izraelu kobiet, ma za sobą służbę wojskową. Później wyjechała do USA, gdzie w sławnej Berklee College of Music uczyła się saksofonowych improwizacji.

W Izraelu szefuje zespołowi Afro-Jew prezentującemu kulturę Afroamerykanów i Żydów. W Polsce występuje z Grzegorzem Rogalą puzonistą, kompozytorem, aranżerem, band-liderem.

Rogala jest absolwentem Jazz Institut Berlin. Wyróżnienia: pierwsze miejsce na festiwalach jazzowych "Nadzieje Warszawy” i "Berlin Jazz&Blues Award”. Stypendysta Berklee College of Music, (nagroda im. Phila Wilsona). Jest autorem projektu połączenia muzyki żydowskiej, polskiej i ukraińskiej – i to właśnie artystów z tych krajów zaprosił do wspólnego grania programu "Entuzjazm”.

Grzegorz Rogala obecny był w Mandragorze na chasydzkich Zaduszkach i został przyjęty entuzjastycznie. Teraz wraz z Sagit zapraszają na muzyczną podróż do korzeni muzyki żydowskiej i tradycji polskiej. Ona wystąpi tu po raz pierwszy i tak reklamuje swój koncert: "koszerny jazz w Mandragorze. Różne barwy, różne brzmienia, różne smaki”.

Koncert jest częścią trasy koncertowej promującej płytę Sagit Zilberman i Grzegorza Rogali ,,Entuzjazm”. W programie usłyszymy tradycyjne melodie żydowskie, polskie i ukraińskie. Projekt ten wpisuje się idealnie w wielokulturowość naszego miasta.

Bilety i rezerwacje – Rynek 9, tel (81) 536-20-20.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna