Koncerty

"La Traviata" w Teatrze Muzycznym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2011, 18:36
Autor: Kmo.

"La Traviata"
\"La Traviata\"

W sobotę (5 lutego) o godz. 18.00 oraz w niedzielę (6 lutego) o godz. 17.00 w lubelskim Teatrze Muzycznym wystawiona zostanie opera Giuseppe Verdiego "La Traviata”.

Premiera tej inscenizacji miała miejsce w listopadzie 2008 r. w hali "Globus” w Lublinie, a w styczniu 2009 r. na deskach rodzimego teatru. Opera cieszyła się ogromnym powodzeniem, widownia wypełniona była do ostatniego miejsca.
Libretto opery napisane przez F. M. Piave oparte jest na powieści A. Dumasa "Dama Kameliowa”.

Powszechnie uznaje się Traviatę za najdoskonalsze dzieło Verdiego, w którym muzyka idealnie konweniuje z kameralnym nastrojem tworzonym przez artystów, a arie są na tyle świetne, że zapamiętujemy je na długo.

To historia kurtyzany Violetty Valery i zakochanego w niej poety Alfreda Germonta. Sielskie życie, wiedzione przez młodych kochanków w wiejskiej posiadłości zaburzone zostaje przez wizytę ojca Alfreda, pragnącego przerwać mezalians ze względu na sytuację rodzinną.

Violetta poświęca się – opuszcza Alfreda, a ten – nie pojmując jej intencji odnajduje ją na balu i znieważa. Chora i opuszczona Violetta umiera w swoim pokoju, jednak pogodzona z Alfredem, który zrozumiał swój błąd.

Kierownictwo muzyczne Jacek Boniecki. Reżyseria i scenografia Waldemar Zawodziński. Kostiumy Izabela Stronia. Choreografia Janina Nierobska. Przygotowanie chóru Zofia Bernatowicz

Już można kupować bilety w kasie Teatru Muzycznego.

Bilety 55zł i 60 zł, ulgowe 45zł i 50 zł

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna