Koncerty

Lao Che (Materiał Organizatora)
Lao Che (Materiał Organizatora)

11 marca 2012 (niedziela), o godz. 17 w Filharmoni Lubelskiej zagra Lao Che.

Polski zespół crossoverowy założony w 1999 r. przez muzyków z Płocka. Zespół Lao Che to wyjątkowe zjawisko na naszym rynku muzycznym ostatniego dziesięciolecia. Zachwycają niekonwencjonalnym podejściem do muzyki, oryginalnymi tekstami i niezwykłymi aranżami. Na ich dorobek składają się cztery albumy, świetnie przyjęte przez krytyków i słuchaczy.

Począwszy od debiutanckich „Guseł” (2002), odwołujących się do słowiańskich praktyk magicznych, naszpikowanych tekstami o archaicznym charakterze, przez obsypane nagrodami „Powstanie Warszawskie” (2005), mające charakter albumu koncepcyjnego – z jednej strony słuchowiska, z drugiej nieszablonowego longplaya muzycznego, przenoszącego atmosferę młodocianego zrywu odwagi na sale koncertowe, aż po album „Gospel” (2008), którego motywem przewodnim są tematy religijne ujęte w nietuzinkowe teksty i podbudowane zachwycającą muzyką i wreszcie ostatni album „Prąd stały/prąd zmienny” (2010), w którym zespół położył duży nacisk na eksperyment z brzmieniem odwołując się do retro elektroniki.

Twórczość Lao Che, będące zbitką wielu stylistyk, nieco szokuje i prowokuje, ale też inspiruje i skłania do przemyśleń na temat natury ludzkiej, co mamy nadzieję zespół zaprezentuje podczas koncertu w Filharmonii Lubelskiej. W programie możemy spodziewać się utworów ze wszystkich płyt zespołu z naciskiem na „Powstanie Warszawskie”, którego zremasterowana wersja ujrzała światło dzienne 6 lutego 2012 r. Obecnie LAO CHE to sekstet, który tworzą: Mariusz Denst, Hubert Dobaczewski, Michał Jastrzębski, Rafał Borycki, Filip Różański, Maciek Dzierżanowski.

Miejsce: Sala koncertowa FL
Ceny biletów: 60, 50, 40 zł

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna