Koncerty

Leszek Długosz i Kaja Danczowska w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lipca 2009, 15:16

W sobotę (4.07) w wirydarzu Centrum Kultury zabrzmią poezja i muzyka najwyższej próby.

Lublinianie nie mają już prawa narzekać, że Leszek Długosz omija Lublin i na spotkania z nim muszą jeździć do Kazimierza Dolnego albo Nałęczowa. Dzięki Lubelskiemu Salonowi Artystycznemu sławny krakowski bard zaczął wreszcie bywać w stolicy naszego województwa.

Bywać i, co najważniejsze, występować. A koncerty firmowane przez Leszka Długosza są niezwykłe nie tylko z uwagi na materię poetycką, ale także sposób jej przedstawiania.

Poprzednio, w październiku, mieliśmy okazję posłuchać liryki barda śpiewanej przez autora i recytowanej przez wybitną aktorkę polskich scen teatralnych Teresę Budzisz-Krzyżanowską.

Tym razem będzie tylko autorski przekaz wokalny. Ale za to w warstwie instrumentalnej zanosi się na prawdziwe cuda. Oprócz standardowego zespołu - w składzie Tomasz Góra, Wiesław Dziedziński, Wiesław Murzański i Krzysztof Oczkowski - śpiewakowi zaakompaniuje wielka dama polskiej wiolinistyki Kaja Danczowska.

Lipcowy koncert Długosz opatrzył poetyckim mottem "Ta chwila, ten blask lata cały…”. Jak zapewnia organizatorka imprezy Irena Michałkiewicz, artyści w rożnych niuansach i z rozmaitą ekspresją, słowem i muzyką odmalują nam urodę lata.

Będzie też część instrumentalna wieczoru. - Kaja Danczowska zaprezentuje szereg popularnych miniatur skrzypcowych, z których interpretacji słynie jako niedościgła mistrzyni. W tej części programu skrzypaczce będzie akompaniować jej córka Justyna Danczowska - zapowiada Michałkiewicz.

Start o godz. 20. Bilety po 35 i 25 zł. Adres: ul. Peowiaków 12.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna