Koncerty

Letnie Warsztaty Bluesowe, czyli nocny blues w Puławach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 sierpnia 2010, 16:05

W Puławach w środę (18 sierpnia) rozpoczynają się IV Letnie Warsztaty Bluesowe impreza, której celem jest dokształcanie, szlifowanie talentów, ale też prezentacje i koncerty.

Fani bluesa wiedzą, że każdy dzień kończy jam session, który trwa do białego rana. Jest to niepowtarzalna okazja do tego, żeby przeżyć na żywo taką przygodę z muzyką bluesową.

– W warsztatach biorą udział 54 osób z całego kraju, także z Niemiec – mówi Jolanta Ochal z Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika” w Puławach. – Będą prowadzone zajęcia w 6 klasach, m.in. perkusji, gitary basowej, harmonijki ustnej, w klasie wokalnej.

Najwięcej osób zapisało się właśnie do tej ostatniej, a także do klasy gitary elektrycznej i harmonijki ustnej. Zajęcia prowadzą znakomici mistrzowie. Na przykład Jacek Jaguś, który w plebiscycie został uznany za najlepszego gitarzystę poprowadzi klasę gitary elektrycznej.

Ala Janosz, która w ubiegłych latach wspomagała Krystynę Prońko i Grażynę Łobaszewską, w tym roku sama poprowadzi zajęcia wokalne. To świetna, młoda wokalistka.

Karierę muzyczną zaczęła od występu w musicalu "Piotruś Pan”, zwyciężyła w jednym z programów "Szansa na sukces. Jej pierwsza płyta uzyskała nakład 30 tys. egzemplarzy.

Oczywiście najważniejsze podczas warsztatów są zajęcia w klasach prowadzone pod okiem mistrzów, bo to wtedy zdobywa się i szlifuje umiejętności, także wówczas objawiają się prawdziwe talenty muzyczne i wokalne.

Przewidziane są również zajęcia typu "combo” – instrumentaliści i wokaliści sami budują zespół. Wieczorem centrum bluesowego życia przenosi się do kawiarni "Smok”.

– W "Smoku” po występach odbywają się jam session – wyjaśnia J. Ochal. – Grają uczniowie i mistrzowie razem, często dołącza ktoś z widowni – można przynieść z sobą instrumenty. To są niezapomniane, muzyczne wrażenia.

Program:

W czwartek (19 sierpnia) w kawiarni "Smok” – koncert "Śląskiej Grupy Bluesowej” z Janem Skrzekiem. Około 22.30 jam session

20 sierpnia w – kawiarni "Smok” – koncert Martyny Jakubowicz z zespołem. Około godz. 22.30 – jam session

21 sierpnia – koncert finałowy wokalistów i instrumentalistów oraz recital Romana Badeńskiego i Jędrzeja Kubiaka. Około godz. 23 – jam session.

Organizatorem warsztatów jest Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna