Koncerty

Lwów mieszkańcom Lublina na 700. urodziny miasta

Dodano: 25 marca 2017, 10:33
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W niedzielę, 26 marca o godz. 16 w Filii Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice” – Pracownie Kultury Maki (ul. Olchowa 8), odbędzie się koncert pt. "Lwów mieszkańcom Lublina na 700. urodziny miasta".

W koncercie wystąpią Zespół Tańca Współczesnego „Time-Out” oraz studio muzyczne „Źródło”. W programie koncertu pokaz tańca współczesnego oraz pieśni w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Lwowa, miasta partnerskiego Lublina.

Zespół tańca współczesnego „Time-Out” powstał w roku 1999 przy Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży „Galicja” (Hałyczyna) we Lwowie. Założycielami i kierownikami zespołu od 18 lat są pracujący w tandemie Olena i Serhij Ahapowi. Obecnie balet wychowuje już trzecie pokolenie tancerzy, z których część staje się profesjonalnymi choreografami.

Studio muzyczne „Źródło” (Dżereło) powstało w roku 2000 w oparciu o zespół wokalno-instrumentalny „Źródło”, funkcjonujący przy Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży „Galicja” (Hałyczyna) we Lwowie. Kierownikiem zespołu jest autor, kompozytor i wykonawca Nazar Sawko, który został finalistą ukraińskiego show telewizyjnego „Głos kraju” (Hołos krainy).

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna