Koncerty

Maciej Obara International Quartet w CK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 listopada 2013, 12:49

Koncert w piątek, 15.11.2013 godz. 19:00. Bilety 20 zł.

Maciej Obara – saksofon
Dominik Wania – fortepian
Ole Morten Vaagan – kontrabas
Gard Nilssen – perkusja

Maciej Obara, ur. 1981, to jeden z najciekawszych saksofonistów jazzowych, muzyk, który stale konfrontuje zarówno siebie, jak i grających z nim artystów z nowymi ideami i propozycjami, szukając w nich wyzwań. Istotny wpływ na kształt twórczości Macieja Obary miała jego współpraca z Tomaszem Stańką. Utalentowany saksofonista zagrał w międzynarodowym projekcie trębacza „Tomasz Stanko Special Project” podczas Bielskiej Jesieni Jazzowej w 2007.

Przez ostatnie lata zrealizował wiele międzynarodowych projektów z udziałem m.in.: Antoina Roneya, Ralpha Alessiego, Marka Heliasa, Nasheeta Waitsa, Johna Lindberga i Harveya Sorgena. Także w swym najnowszym projekcie prowadzi poszukiwania jedynego w swoim rodzaju języka dźwięku i własnego indywidualnego stylu. Jako perfekcjonista uparcie dąży do celu i przy akompaniamencie wybitnych muzyków konsekwentnie podąża swą muzyczną drogą.

Najnowszym projektem Obary jest międzynarodowy kwartet z udziałem wybitnego pianisty Dominika Wani oraz norweskiej sekcji rytmicznej: Ole Morten Vaagan (kontrabas), Gard Nilssen (perkusja). International Quartet z sukcesem koncertował we Francji na Countance Jazz Fest, w Holandii na North Sea Jazz Festival, w Norwegii na Molde Jazz oraz na London Jazz Festival. W lecie 2013 roku zespół Macieja Obary został zaproszony do udziału w licznych festiwalach, m.in w Japonii, Niemczech oraz na Warsaw Summer Jazz Days, gdzie zagra u boku legendarnego saksofonisty i kompozytora Wayne’a Shortera.

Centrum Kultury w Lublinie - Sala Widowiskowa
bilet: 20 zł
Kasa Centrum Kultury w Lublinie czynna: pon.-pt. 10.00-19.00
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna