Koncerty

Marcin Masecki w DDK Węglin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 maja 2013, 11:43

 (Tomasz Dubiel)
(Tomasz Dubiel)

25 maja w DDK "Węglin" wystąpi fenomenalny pianista i kompozytor, Marcin Masecki.

Marcin Masecki współpracuje/ował z wieloma artystami, m.in. z Macio Moretti, Raphaelem Rogińskim, Tomaszem Stańko, Andrzejem Jagodzińskim, Michałem Górczyńskim, Wacławem Zimpel i Tomaszem Pokrzywińskim. Ponadto z ALCHEMIK, Pink Freud, TAQ, Ziv Ravitz, Niewinnymi Czarodziejami i rodziną Waglewskich. Jest laureatem wielu nagród, w tym pierwszego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie 2005 oraz Grand Prix w Jazz Hoeilaart ’98 w Brukseli z zespołem Alchemik. Jest członkiem zespołu PARISTETRIS, prowadzi własny sekstet jazzowy PROFESJONALIZM i jest obecnym dyrektorem Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej.

Jego równoległa pasja to muzyka klasyczna XVIII wieku, którą regularnie gra głównie w warszawskich klubokawiarniach. 3 września 2012 roku, nakładem wydawnictwa Lado ABC we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, ukazała się Sztuka Fugi Bacha w wykonaniu Marcina Maseckiego. To właśnie ten materiał usłyszymy na koncercie w DDK „Węglin”! W poszukiwaniu najbardziej odpowiedniego, zdaniem Maseckiego, instrumentu, muzyk zdecydował się na nagranie jednego z ostatnich, niedokończonego utworu kompozytora na fortepianie, choć w niekonwencjonalny, jak na muzykę klasyczną sposób…

Pomysłodawcą i koordynatorem Cyklu "Peryferia" jest Sławomir Księżniak, Dyrektor DDK "Węglin".
W załącznikach przesyłam szczegółowe informacje oraz materiały graficzne. Prosimy o zapowiedzi, relacje... będziemy wdzięczni za zainteresowanie z Państwa strony tym absolutnie wyjątkowym wydarzeniem.

Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin"
ul. Judyma 2a
20-716 Lublin
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna