Koncerty

Meccorre String Quartet w Nałęczowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 września 2009, 19:29

Miłośnicy kameralistyki powinni udać się w niedzielę (13.09) do Pałacu Małachowskich w Nałęczowie.

W ramach cyklu koncertów Caper Lublinensis 2009 wystąpi tam jeden z najbardziej interesujących zespołów kameralnych młodego pokolenia – Meccorre String Quartet.

Założony dwa lata temu kwartet tworzy czworo utalentowanych muzyków, których wspólną pasją jest interpretowanie dzieł kameralnych.

Warsztat wykonawczy instrumentalistów został doceniony już u progu wspólnej pracy podczas międzynarodowego konkursu im. Paolo Borcianiego we Włoszech oraz Franz Schubert und die Musik der Moderne w Graz, kiedy to znaleźli się w czołówce najlepszych zespołów z całego świata.

Kwartet ma w planach udział w kolejnych konkursach międzynarodowych, tymczasem otrzymuje propozycje koncertowe od najbardziej znakomitych instytucji w Polsce i na świecie i od najbardziej wymagających organizatorów. Kimś takim bez wątpienia jest Teresa Księska-Falger, była dyrektorka Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego.

Księska-Falger zaprosiła Meccorre String Quartet do pierwszej edycji swego autorskiego festiwalu Caper Lublinensis 2009. Wojciech Koprowski – skrzypce, Aleksandra Tomasińska – skrzypce, Michał Bryła – altówka i Karol Marianowski – wiolonczela zagrają w niedzielę w sali balowej Pałacu Małachowskich w Nałęczowie.

W programie kompozycje Haydna, Mozarta i Beethovena. Start o godz. 16. Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna