Koncerty

Melodie Hebrajskie w Kazimierzu Dolnym

Dodano: 7 sierpnia 2016, 09:29
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Fundacja ArtBiz zaprasza na wyjątkowy koncert pt. "Melodie Hebrajskie", który odbędzie się w sobotę, 13 sierpnia o godz. 18 w Synagodze w Kazimierzu Dolnym (ul. Lubelska 4). Marcin Król i Karolina Hordyjewicz zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż przez tradycję, kulturę i religię Żydów.

W czasie koncertu usłyszymy utwory na skrzypce z fortepianem:  "Kadisz" Maurycego Ravela; "Kol Nidrei" w opracowaniu Maxymiliana Pilzera; tryptyk Ernesta Blocha " Baal Shem" będący muzyczną podróżą do mistycznego świata Chasydów; "Hava Nagila" oraz utwory Josepha Bonimeai Georga Perlmana - przykłady żydowskiej afirmacji radości życia. W programie nie może również zabraknąć utworów ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Lista Schindlera" oraz musicalu " Skrzypek na dachu".

W projekcie oprócz muzyki znalazły się również krótkie teksty i przypowieści słynnych Chasydów takich jak: Nachman z Bracławia, Baal Szem Tow, Magid z Kozienic a także wiersze polskiego, żydowskiego pisarza Bolesława Leśmiana.

Bilety: 30 zł do nabycia w Starej Synagodze.

Czytaj więcej o: koncert ArtBiz
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 sierpnia 2016 o 17:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
za dużo tych żydowskich historii,tym bardziej ,że nasi pejsaci koledzy mają nas Polaków w głębokiej pogardzie i traktują na poziomie psów,i tylko dziw nad dziwy ,że się jak durnie na to zgadzamy,a raczej durnie których wybieramy w wyborach
Rozwiń
Gość
Gość (7 sierpnia 2016 o 10:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja nie obiwiązkowe, to nie pójde
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna