Koncerty

Męskie Granie 2011 w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 sierpnia 2011, 11:35

6 sierpnia Męskie Granie 2011 w Lublinie
6 sierpnia Męskie Granie 2011 w Lublinie

W sobotę, 6 sierpnia, na błoniach pod Zamkiem lubelska odsłona "Męskiego Grania”. Wystąpią m.in. Voo Voo, T.Love, Fisz, Emade, Lech Janerka, Adam Pierończyk, Pink Freud, Spięty.

Na scenie pojawią się także: Adam Pierończyk, DJ Eprom, Deriglassoff, Muchy, Pink Freud, AbradAb i Spięty. Koncertom będzie towarzyszyć "Strefa sztuki”, którą koordynuje Mariusz Wilczyński, jeden z najważniejszych twórców współczesnej animacji. W trakcie imprezy będzie można zobaczyć jego wspólny występ z Wojciechem Waglewskim.

– W finale wykonają performance plastyczno-muzyczny "Wagiel i Wilk”. Wilk będzie rysował "do gitary” Wagla, a Wagiel grał "do kreski” Wilka – opowiada Anetta Gołda z Grupy Żywiec, pomysłodawcy i sponsora imprezy. – W "Strefie Sztuki” zobaczymy pianina, a nad nimi wyświetlane autorskie filmy Wilczyńskiego. Widzowie będą mogli stworzyć do nich własny podkład muzyczny.

Na tym nie koniec. Będzie można także obejrzeć prace młodych artystów sztuk wizualnych: Jakuba Słomkowskiego, Andrzeja Jobczyka i Jakuba Jasiukiewicza. Jakub Słomkowski, laureat wielu nagród, stworzy niezwykłą przestrzeń na wzór pracowni malarza. Do wspólnego malowania obrazów zaangażuje publiczność.

Andrzej Jobczyk, student łódzkiej filmówki i laureat konkursów fotograficznych, zaprezentuje animacje inspirowane geometrią i fizyką kwantową. Jakub Jasiukiewicz, asystent w Pracowni Działań Interaktywnych UA w Poznaniu, przedstawi wideoinstalację składającą się z sześciu ekranów plazmowych. Obraz będzie zależał od zachowań i reakcji publiczności.

Autorem scenografii tegorocznej edycji "Męskiego Grania” jest Jarosław Koziara, lubelski artysta. Na scena pojawią się podświetlone na różne kolory słupy i kilkunastometrowe klawisze fortepianu pulsujące w rytm muzyki. Do jej zbudowanie zużyto 280 m kw materiału. Wzniesienie tej konstrukcji zajmuje prawie całą dobę.

Pozostałe koncerty "Męskiego Grania” odbędą się w: Krakowie (30.07), Gdańsku (13.08), Wrocławiu (20.08) i Poznaniu (27.08). – Pierwsze koncerty w Warszawie i Żywcu przyciągnęły tłumy. "Męskie Granie” to fantastyczna atmosfera i niesamowite muzyczne przeżycia. Na wspólnej scenie spotkają się niezwykłe muzyczne osobowości. Dlatego warto zobaczyć to na żywo – zachęca Urszula Kukulska-Onopa z agencji eventowej Live.

Początek koncertów w Lublinie o godz. 17. Bilety w cenie 70 zł do nabycia w sieci Empik i na stronie

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna