Koncerty

Korowód studencki już w środę. Przed nami trzy koncertowe weekendy

Dodano: 2 maja 2016, 12:00

Przed rokiem motywem przewodnim lubelskiego korowodu studentów byli superbohaterowie. Tegoroczne hasło to "Welcome to the jungle".
Przed rokiem motywem przewodnim lubelskiego korowodu studentów byli superbohaterowie. Tegoroczne hasło to "Welcome to the jungle".

Korowód, który przejdzie ulicami miasta rozpocznie w środę cykl studenckich imprez. Pierwsze koncerty odbędą się na tyłach Politechniki Lubelskiej. Kolejne na kampusie Uniwersytetu Medycznego i w centrum koło browaru. Cały maraton potrwa do 22 maja

Tegoroczny korowód będzie inny niż wcześniejsze. W środę o godz. 17:40 przed Ratuszem zbierze się tylko część studentów, którzy odbiorą od prezydenta Lublina symboliczne klucze do miasta i zaniosą je na pl. Teatralny obok Centrum Spotkania Kultur. To tutaj będzie czekać platforma i cała reszta imprezowiczów, którzy barwnym korowodem przejdą przez Al. Racławickie, ul. Sowińskiego, Głęboką i Nadbystrzycką.

Juwenalia-Feliniada-Kulturalia

Studenci wyobrażali sobie to nieco inaczej, chcieli wyruszyć z pl. Litewskiego, ale na to nie zgodziły się władze miasta. – My rozumiemy, że to święto studentów, ale oprócz nich są też inni mieszkańcy – mówi Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta. – Większość placu Litewskiego jest teraz zamknięta z powodu przebudowy i nie ma możliwości, by studenci pomieścili się na pozostałej części.

- Przyjmujemy to ze zrozumieniem, bo przecież nie każdego roku zdarza się remont placu – mówi Damian Majewski, przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Lubelskiej i koordynator korowodu. W tym roku w przemarszu mają wziąć udział przedstawiciele wszystkich lubelskich uczelni, co w ubiegłych latach nie zawsze się udawało. – Tym razem planujemy przejść wspólnie. Zapraszamy wszystkich studentów do wspólnej zabawy, ale przypominamy o zakazie spożywania alkoholu podczas korowodu i o tym, by bawić się z poszanowaniem dla mieszkańców Lublina – dodaje Majewski.

Uczestnicy przemarszu dotrą na tereny zielone Politechniki Lubelskiej, gdzie rozpocznie się organizowana przez studentów tej uczelni wspólnie z samorządami KUL i Uniwersytetu Przyrodniczego impreza Juwenalia-Feliniada-Kulturalia.

Pierwszy dzień będzie zróżnicowany pod względem muzycznym. Zagrają: lubelski muzyk reggae Junior Stress, raper Sobota, folk-rockowy zespół Enej i grająca disco polo grupa Akcent. W czwartek wystąpią tu zespoły Akurat, Dżem i LemON, a w piątek: TaLLiB, Luxtorpeda Happysad i Grubson. Sobota będzie dniem przy dźwiękach disco polo, a na scenie pojawią się: Lili, Jorguss, Solaris, Megustar, Czadoman i zespół Boys. Na zakończenie imprezy w niedzielę zagrają Natalia Nykiel, Kukiz i Piersi oraz grupa Ira.

Komunikacja

Po koncertach uruchomione zostaną specjalne kursy komunikacji miejskiej. Od jutra do niedzieli włącznie linie nocne między godz. 23 a 1 będą kursowały nie co godzina, ale co pół godziny. Wszystkie kursy będą obsługiwane autobusami przegubowymi. Ale to nie wszystko.

Od godziny 1 w nocy na przystankach na ul. Nadbystrzyckiej obok politechniki będą czekały dodatkowe autobusy: • cztery pojadą po trasie linii 14 na Węglinek, • dwa trasą linii 15 na Choiny, • trzy autobusy wyruszą przez Narutowicza i Lipową a dalej trasą linii 26 na Czechów, • dwa autobusy pojadą trasą linii 39 w stronę Mełgiewskiej • dwa wyruszą trasą linii 40 w kierunku ul. Chodźki, • będą też trzy kursy przez Narutowicza i al. Piłsudskiego a dalej trasą linii 158 na Felin oraz dwa kursy po trasie linii N1 na Sławinek.

Zabawa do 22 maja

Dodatkowa komunikacja ma być zapewniona także po koncertach organizowanych przez samorządy innych uczelni. Od 13 do 15 maja muzyczne atrakcje zapewnią samorządy Uniwersytetu Medycznego, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administarcji, które na terenie kampusu przy ul. Chodźki zorganizują Medykalia z WySPą i WSEIadę. Od 20 do 22 maja w browarze Perła przy ul. Bernardyńskiej odbędą się natomiast Kozienalia UMCS.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 maja 2016 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Tegoroczne hasło to "Welcome to the jungle". Świetne hasło dla tej "kulturalnej" imprezy . Dalej też nieźle napisane: ..."Studenci wyobrażali sobie to nieco inaczej, chcieli wyruszyć z pl. Litewskiego, ale na to nie zgodziły się władze miasta. – My rozumiemy, że to święto studentów, ale oprócz nich są też inni mieszkańcy – mówi Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta." Kurna , a już mieszkańcy okolic zielonych PL to należą do innego sortu czy co?, że mają nie spać przez pięć dni i cierpliwie to znosić. Proszę zatem o większą ilość patroli w okolicy imprezy i o respektowanie prawa do ciszy nocnej. O przepraszam , ale w zasadzie po co? skoro to są kulturalia. A zresztą był czas się przyzwyczaić.....a wytrzeźwiałka ma tylko 20 miejsc.
Rozwiń
Gość
Gość (2 maja 2016 o 13:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kukiz i Piersi nie grają! Nie dogadali się z organizatorami.
Rozwiń
Gość
Gość (2 maja 2016 o 12:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szczerze..brawo dla mpk za tak zorganizowanie kursów! Pamiętam wcześniejsze imprezy majowe i było nie za dobrze. Super.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna