Koncerty

Mikołaj Trzaska wystąpi w Lublinie

Dodano: 3 lutego 2016, 15:09
Autor: Damian Drabik

Mikołaj Trzaska (fot. Mona Blank)
Mikołaj Trzaska (fot. Mona Blank)

Ikona jazzowej awangardy, Mikołaj Trzaska, zagra solowy koncert w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin. Występ odbędzie się w sobotę, 6 lutego o godz. 19.

Mikołaj Trzaska to urodzony w 1966 roku w Gdańsku kompozytor, saksofonista i klarnecista tworzący szeroko pojętą muzykę jazzową. Jest również autorem muzyki do spektakli teatralnych oraz filmów, m.in. produkcji Wojciecha Smarzowskiego.

W czasie swojej kariery Trzaska występował w kilku zespołach, m.in. w Miłości (której był założycielem), Łoskocie, The Users czy Masło. Obecnie jest liderem kwartetu klarnetowego IRCHA, międzynarodowego kwartetu – Inner Ear, członkiem orkiestry Resonance – Kena Vandermarka, Magic – Joe McPhee czy tria Shofar z Raphaelem Rogińskim i Maciem Morettim – wykonującego muzykę żydowską. W Lublinie Trzaska wystąpi solo.

Muzyk wystąpi w ramach cyklu „Peryferia” prezentującym działania i twórców, którzy omijają centrum, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artystów, którzy mają duży wpływ na oficjalne nurty muzyki jednocześnie pozostając na ich uboczu.

Bilety w cenie 10 zł do kupienia na godzinę przed koncertem.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna