Koncerty

Nałęczów: Festiwal Wokalny "Belcanto 2010”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 lipca 2010, 14:16

Najpiękniejsze głosy, najpiękniejsze pieśni, arie, jednym słowem uczta dla melomanów – to wszystko na VIII Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym w Nałęczowie "Belcanto 2010” (4-8.08).

Festiwal rozpoczyna się w środę (4 sierpnia) i przede wszystkim ma na celu promowanie młodych wykonawców, ale tradycyjnie w koncercie galowym wezmą udział gwiazdy wokalistyki z Polski i z zagranicy.

– Przyjeżdża 12 młodych wykonawców, wśród nich uczestnicy z Ukrainy i Białorusi, bo chcemy się otworzyć na wschód – wyjaśnia Hanna Samson, dyrektor artystyczny festiwalu.

– Młodzież bardzo chętnie bierze udział w "Belcanto” bo niektórzy mają okazję po raz pierwszy konfrontować się z publicznością, śpiewać z towarzyszeniem orkiestry i to w plenerze. Jest to również okazją do posłuchania koleżanek i kolegów. Śpiewają repertuar bardzo ambitny choć nie zabraknie nieco lżejszego, takiego jaki najbardziej lubią kuracjusze i mieszkańcy Nałęczowa.

Na koncerty przyjeżdża mnóstwo ludzi z poza uzdrowiska. To impreza, jaka cieszy się ogromną popularnością. Młodzi soliści walczą o statuetkę "Złotego Słowika” a już to, że zostali zakwalifikowani do udziału w festiwalu otwiera im drogę do dalszej kariery.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Pro Arte wraz ze Społeczną Radą Organizacji Festiwalu "Belcanto 2010” w Nałęczowie

Program
Środa (4 sierpnia) godz. 19, sala widowiskowa Nałęczowskiego Ośrodka Kultury. Premierowy pokaz filmu DVD "Nałęczowskie Belcanto. Koncerty Galowe Festiwali 2003-2009”.

Piątek (6 sierpnia) godz. 19, Amfiteatr Nałęczowskiego Ośrodka Kultury Finał Konkursu Festiwalu
Sobota (7 sierpnia) godz. 10, Kościół Parafialny pw. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie – koncert muzyki sakralnej, godz. 19, Amfiteatr Nałęczowskiego Ośrodka Kultury Koncert Galowy.

Niedziela (8 sierpnia) godz. 9.45, Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy – koncert muzyki sakralnej, godz. 13, Kościół Farny w Kazimierzu Dolnym – koncert muzyki sakralnej.
Maria Kolesiewicz
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna