Koncerty

O.S.T.R. w Graffiti

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 września 2011, 19:23

O.S.T.R. (Karol Zienkiewicz)
O.S.T.R. (Karol Zienkiewicz)

Raper, producent, jeden z najlepszych polskich freestyle’owców. W sobotę, 2.10, w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zagra O.S.T.R.


– O.S.T.R. nie ogranicza się do sztywnego repertuaru, jego koncerty są bardzo żywiołowe. Ma opinię najlepszego polskiego freestyle’owca – tak zachęcają organizatorzy.

W 2001 r. raper podpisał umowę z Asfalt Records na wydanie debiutanckiej płyty „Masz to jak w banku”, który został pozytywnie przyjęty przez krytykę. Rok później Asfalt Records wydało „30 minut z życia”, zbiór nagrań freestyle zrealizowany w domowych warunkach. Wydanie tego materiału utwierdziło jego pozycję jako najlepszego freestyle’owca w Polsce. Nakład nigdy nie był wznawiany, stąd dziś płyta osiąga astronomiczne ceny na aukcjach internetowych.

O.S.T.R. jest jednym z najczęściej koncertujących wykonawców hip-hopowych w Polsce. Oprócz własnych występów wziął także m.in. udział w koncercie „Dzień Kotana” ku pamięci tragicznie zmarłego Marka Kotańskiego, wystąpił w ramach trasy „Reebok Hip-Hop Tour”, zagrał kilkanaście koncertów z grupą „Sofa” na trasie promującej album „HollyŁódź” oraz dwukrotnie na Heineken Open’er Festival.

Raper współpracuje również z zagranicznymi artystami. W 2007 roku ukazał się album brytyjskiej grupy Skill Mega wyprodukowany w całości przez O.S.T.R. Na albumach „7” i „HollyŁódź” gościnnie wystąpili weterani amerykańskiego hiphopu: Tame One (ex-The Artifacts) i Craig G.

Muzyk ma na swoim koncie sporo nagród. Zdobył m.in. nominację do Fryderyka 2002 w kategorii „Album Roku: Hip-Hop” za album „Tabasko” i nagrodę BIS Polskiego Radia w kategorii „Najlepsza energia na koncercie” (2006 r.). Album „7” zdobył w internetowym plebiscycie portalu www.hip-hop.pl i audycji WuDoo tytuł polskiej płyty hiphopowej roku 2006.

O.S.T.R. jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi i laureatem kilku renomowanych konkursów skrzypcowych. Dotychczas ukazały się jego albumy: „Tabasko” (2002 r.), „Jazz w wolnych chwilach” (2003 r.), „Jazzurekcja” (2004 r.), „Szum rodzi hałas” (wspólny projekt z Emade, 2005 r.), „7” (2006 r.) i „HollyŁódź” (2007 r.), który otrzymał status Złotej Płyty. To pierwsza Złota Płyta w historii Asfalt Records.

Początek koncertu: godzina 21
Wstęp: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna