Koncerty

Operetka Kalmana w Teatrze Muzycznym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2012, 16:47

fot. Dawid Jacewski
fot. Dawid Jacewski

W sobotę i wtorek (11 i 14 lutego) o godz. 18.00, oraz w niedzielę (12 lutego) godz. 17.00 w Teatrze Muzycznym w Lublinie wystawiona zostanie znakomita operetka Emmericha Kalmana – "Księżniczka Czardasza” w reżyserii Artura Hoffmana.

To przebojowe i uważane za najlepsze, a w każdym razie za najpopularniejsze dzieło tego kompozytora. Jest najczęściej wystawiana na światowych scenach muzycznych, bo też przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. Melodie z "Księżniczki Czardasza” są ponadczasowe, śpiewane do dziś, piękne, porywające.

Książę Edwin von Lippert Weylersheim zaręcza się z gwiazdą variétés "Orpheum” Sylvą, chociaż ta planuje wyjazd na podbój Ameryki. Oczywiście rodzina nie godzi się na mezalians tym bardziej, że Edwin jest zaręczony z kuzynką. Na scenie pojawiają się też przyjaciele księg.ia – birbanci Boni i Feri i pokazują Sylvii zawiadomienie o zaręczynach Edwina.

Gwiazda czuje się zawiedziona i oszukana. Boni pociesza ją, że takich Edwinów czekają tuziny, więc pora jechać po oklaski i po karierę. Przed tym jednak Sylva pojawia się incognito jako żona... Boniego na balu w pałacu księstwa Lippert Weylersheim w Wiedniu i zdobywa serca niedoszłych teściów... Wydarzenia przybierają sensacyjny obrót…

Spektakl trwa ok. 2,40 godz. z dwiema przerwami. W lubelskiej realizacji udział bierze 100 wykonawców!
Kierownictwo muzyczne: Piotr Wujtewicz, Tomasz Chmiel, scenografia: Ireneusz Salwa, choreografia: Grzegorz Kawalec.

Kmo.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna