Koncerty

Discodrom nad Jeziorem Białym. Margaret, Power Play i inni

Dodano: 1 lipca 2017, 15:11

Ostatnia aktualizacja: 1 lipca 2017, 17:47

Szykuje się mocne i głośne otwarcie tegorocznego sezonu nad Jeziorem Białym. 1 lipca wystąpią tam m.in. Margaret, DJ Adamus, Bracia Figo Fagot i Power Play.

Tadeuszowi Sawickiemu, wójtowi gminy Włodawa, propozycję złożył Marek Piskalski, pomysłodawca ubiegłorocznego Discodromu w Hannie. Z jego pomocą chce zorganizować w Okunince doroczny Nadbużański Festiwal Piosenki Disco Polo.

– Rola gminy jako gospodarza ma się ograniczyć jedynie do pomocy w niektórych sprawach organizacyjnych, utrzymania czystości i rozstawienia toalet – mówi Sawicki. – Nieocenionym zyskiem dla nas będzie natomiast znakomita promocja gminy i Jeziora Białego. Jestem przekonany, że w związku z planowaną imprezą jeszcze więcej ludzi zacznie szukać Okuninki na mapie. A jak już raz do nas przyjadą, to na pewno jeszcze wrócą.

Piskalski ze swoją ekipą już przygotowują teren na Discodrom wraz z pojemnym parkingiem. Wydzierżawili go od prywatnego gospodarza. Znajduje się od strony Włodawy po lewej stronie za kościołem, naprzeciwko Willi Słoneczna. Na miejscu wisi już baner reklamujący imprezę.

– Na same gaże dla artystów przeznaczyliśmy blisko 100 tys. zł – twierdzi Piskalski. – Do tego dochodzą koszty związane z zapewnieniem wszelkich służb, których zadaniem będzie czuwanie nad bezpieczeństwem wykonawców i uczestników imprezy.

Pomysł na Discodrom w Hannie okazał się niewypałem. Najpierw wichura zwiała scenę i rozgoniła publiczność, a w drugim terminie publiczność nie dopisała.

Nadbużańskim Festiwalu Piosenki Disco Polo – Discodrom będzie największą, ale nie jedyną imprezą tegorocznego sezonu nad Jeziorem Białym. Z kolej 15 lipca przyjdzie kolej na tradycyjny Weekend z Krokodylem.

Jeśli chodzi o sam Discodrom 1 lipca, to swój udział w nim zapowiedziało 11 zespołów, w tym poza już wymienionymi także Mejk, Marcin Siegieńczuk, Quest, Keiti, czy Lachersi.

– Na tegoroczny festiwal zamierzamy zaprosić obserwatorów z Białorusi i Ukrainy – mówi pan Marek. – Liczymy na to, że im się u nas spodoba i w przyszły roku sprowadzą do Okuninki swoje zespoły. W ten sposób nasz Discodrom zyska rangę międzynarodowego festiwalu.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 lipca 2017 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co za żenada Pan Marek to pracował ale przez te a wszystkie inne prace wykonywali ludzie Jarka.
Rozwiń
Gość
Gość (1 lipca 2017 o 20:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy będzie Dubstep?
Rozwiń
Gość
Gość (1 lipca 2017 o 16:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
disco polo to profanacja muzyki
Rozwiń
Gość
Gość (16 czerwca 2017 o 05:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
człowieku co ty chcesz od Keiti Pińskiej? to matka dzieciom i dopiero debiutuje w branży discopolowej. troche stara jak na debiut ale przecież może śpiewać z playbacku i ta nikt się nie zorientuje bo disco polo słuchają tylko ćwoki
Rozwiń
Gość
Gość (16 czerwca 2017 o 05:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bedzie wielka gwiazda Margaret czyli Małgorzata Jamroży z Warszawy i KEITI czyli Katarzyna Pińska podstarzała fitniesiara z Parczewa. Panowie lance w dłoń i marszczymy konie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna